تاریخ : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ 16 ذو الحجة 1442 Sunday, 25 July , 2021

بیانیه معارضان عربستان و دعوت به سرنگونی حکومت آل‌سعود

  • 27 آبان 1399 - 11:49


معارضان سعودی در خارج، نظام این کشور را غیرقابل اصلاح خواندند و با صدور بیانیه‌ای خواستار ساقط کردن آن شدند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، فعالان معارض سعودی در خارج با انتشار بیانیه‌ای، نظام سعودی را نظامی غیرقابل اصلاح یا تجدید خواندند و خواستار سرنگونی آن شدند.

بر اساس گزارش «عربی 21»، در این بیانیه آمده، تمام مشکلات کنونی عربستان سعودی در نتیجه سیاست‌های نظام کنونی است، این نظام  اقدام به «قتل وحشیانه» در تمام مناطق کشور کرده، در گسترش روحیه نژادپرستی میان اهالی مناطق مختلف سهیم بوده و از تفاوت‌های فرقه‌ای و مذهبی در کشور به فجیع‌ترین شکل ممکن سوءاستفاده کرده است.

معارضان سعودی افزودند، نظام سعودی از زمان تأسیس عمدا سیاست به انزوا راندن منطقه‌ای را دنبال کرده و این نظام در دوره «سلمان بن عبدالعزیز» شاه کنونی و «محمد بن سلمان» ولی‌عهد منحرف‌‎تر و بدتر شده است، کسانی که کشور را در سخت‌ترین آزمایش‌ها و پیچیده‌ترین مشکلات در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی قرار داده‌اند.

در ادامه این بیانیه ذکر شده، سیاست بن‌سلمان و پدرش ادامه سیاست حاکمان آل سعود است و هرگونه دعوتی برای چینش جدید نظام سعودی از طریق تبرئه «محمد بن نایف» یا تبلیغ «احمد بن عبدالعزیز»، پاسخی به تمایلات سرویس‌های اطلاعاتی خارجی است.

معارضان سعودی تأکید کردند، باید از نظام سعودی به صورت کامل خلاص شد و امیدی به این نظام که مشروعیت خود را از دست داده نیست.

آنها افزودند، ملت خود یک نظام سیاسی آزاد بهتر از نظام آل‌سعود بنا خواهند نهاد تا از طرف خارج بویژه رژیم صهیونیستی حمایت نشود.

 بیانیه مذکور را بیست و دو معارض و شخصیت حقوق و دانشگاهی امضا کرده‌اند.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها