• امروز : یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Sunday - 1 August - 2021

بیت کوین کانال ۳۰ هزار دلاری را هم از دست داد

  • 01 تیر 1400 - 19:28


در حالی که ظهر امروز بیت کوین حدود ۳۱ هزار و ۶۰۰ یا ۷۰۰ دلار در حال معامله بود، اما حالا به زیر ۳۰ هزار دلار سقوط کرده است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از کوین مارکت کپ، در معاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی، شاهد سقوط سنگین رمزارزها بودیم به گونه‌ای که علی رغم آنکه ظهر امروز قیمت بیت کوین ۴٫۶ درصد نسبت به ۲۴ ساعت قبل از آن کاهش یافته بود و به حدود ۳۱ هزار و ۶۰۰ یا ۷۰۰ دلار رسیده بود، اما طی چند ساعت گذشته هم حدود ۱۸۰۰ دلار از ارزش خود را از دست داد و هم‌اکنون حدود ۲۹ هزار و ۸۲۰ دلار در حال معامله است. این قیمت نسبت به هفته پیش ۲۵ درصد کاهش داشته است. 

اتریوم هم ۱۷۸۲  دلار در حال معامله است. ریپل نیز ۵۶ سنت، و دوج کوین ۱۷ سنت در حال خرید و فروش شدن هستند که هر کدام از این ارزها بین ۱۶ تا ۲۱ درصد نسبت به ۲۴ ساعت پیش همین‌ موقع سقوط کرده‌اند.

به طور کلی در ۲۴ ساعت گذشته ارزش کل بازار ارزهای مجازی هم ۹ درصد کاهش یافته و به ۱۲۲۰ میلیارد دلار رسیده است. گفته می‌شود، اقدامات چین در ممنوع کردن استخراج رمزارزها و تراکنش‌های مربوط به آنها و الزام بانک‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه خدمات پرداخت از جمله بانک ساخت و ساز و کشاورزی در کنار شرکت علی پی به مقابله با تراکنش‌های مربوط به ارزهای مجازی از جمله مهم‌ترین دلایل سقوط این بازار بوده است.

انتهای پیام/ب


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0