تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

بیشترین موارد جدید کرونا در بویراحمد به ثبت رسید/ فوت ۲۱۴ بیمار

  • 11 آبان 1399 - 10:42

یاسوج- رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: بیشترین موارد جدید ابتلا به کرونا در بویراحمد به ثبت رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز یزدان پناه شنبه شب در گفتگو با خبرنگاران، افزود: امروز ۳۶۵ نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه، دنا و گچساران بوده و بقیه موارد مثبت در سایر شهرستان‌های استان هستند.

یزدان پناه از افزایش شمار جان باختگان کرونا استان به ۲۱۴ نفر خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته متأسفانه ۲ هم استانی بر اثر ابتلاء به کرونا ویروس جان خود را از دست دادند.

وی افزود: از مجموع مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد، ۱۱ هزار و ۴۸ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: هم اکنون ۳۶۲ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند و از این تعداد ۱۴۱ بیمار کرونایی قطعی بوده و ١٨ بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی مراجعه بیماران و یا افراد مشکوک به کرونا ویروس به مراکز بهداشتی و درمانی و مؤسسات پزشکی در استان را یکی از عوامل شیوع دانست و خاطرنشان کرد: مردم استان باید با رعایت کامل پروتکل‌ها و فاصله گذاری فیزیکی مناسب در این مراکز حضور پیدا کنند تا خدای ناکرده درگیر این بیماری خطرناک نشوند.

یزدان پناه در مورد میزان سرایت‌پذیری کرونا در استان، گفت: میزان سرایت پذیری کرونا به دلیل جهش ژنتیکی در استان بالاست. بنابراین هم سرایت پذیری و هم شدت بیماری بیشتر شده است و شاهد افزایش تعداد بستری‌ها در سنین کمتر و افراد دارای بیماری زمینه‌ای هستیم.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها