بیش از نیمی از شرکت‌های کوچک اروپا به شدت نگران بقای خود هستند

  • 01 آبان 1399 - 10:27

شرکت مشاور مدیریت مک‌کینزی نتیجه تحقیق جدید خود را منتشر کرده است که نشان می‌دهد بیش از نیمی از شرکت‌های کوچک و متوسط اروپا به شدت نگران بقای خود در ۱۲ ماه آینده هستند.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، شرکت مشاور مدیریت مک‌کینزی نتیجه تحقیق جدید خود را منتشر کرده است که نشان می‌دهد بیش از نیمی از شرکت‌های کوچک و متوسط اروپا که روی هم رفته دو سوم مشاغل اروپا را تأمین می‌کنند به شدت نگران بقای خود در ۱۲ ماه آینده هستند.

این در حالی است که این تحقیق در ماه آگوست و قبل از موج کنونی تشدید شیوع کرونا انجام شده است. موج جدید کرونا دولت‌های اروپایی را مجبور کرده است محدودیت‌های جدیدی وضع کنند و حتی گمانه‌زنی‌هایی در مورد احتمال قرنطینه سراسری مجدد برخی کشورها به گوش می‌رسد.

یافته‌های این تحقیق هشداری جدی برای دولت‌هاست که به توصیه صندوق بین‌المللی پول برای تشدید کمک به شرکت‌ها برای گذراندن بحران کرونا عمل کنند.

تحقیق مک‌کینزی ۲,۲۰۰ شرکت از ۵ کشور فرانسه، آلمان، ایتالیا و انگلستان را در بر گرفت و نشان داد ۵۵ درصد از این شرکت‌ها انتظار دارند اگر درآمدهای آنها در سطح فعلی باقی بماند تا سپتامبر آینده فعالیت خود را تعطیل کنند.

همچنین مشخص شد که از هر ۱۰ شرکت یک شرکت انتظار دارد در ۶ ماه آینده درخواست حمایت از ورشکستگی خود را ثبت کند.

زدراوکو ملادنوف، یکی از مؤلفان این تحقیق می‌گوید: این بار قابل‌توجهی بر روی دوش بخش مالی ایجاد می‌کند و می‌تواند باعث جهش مجدد نرخ بیکاری شود.

شرکت‌های کوچک و متوسط به شرکت‌هایی گفته می‌شود که کارکنان آنها کمتر از ۲۵۰ نفر باشد. در اروپا این شرکت‌ها بیش از ۹۰ میلیون نفر را استخدام کرده‌اند اما سایز کوچک آنها باعث می‌شود در برابر بحران‌های مالی بسیار آسیب‌پذیر باشند. برای مثال در اسپانیا ۸۳ درصد از ۸۵ هزار شرکت کوچک و متوسط این کشور از ماه فوریه تعطیل شده‌اند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0