• امروز : یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Sunday - 1 August - 2021

بیش از ۱۰ کشتارگاه صنعتی طیور در خوزستان فعالیت دارند

  • 06 آبان 1399 - 7:56

اهواز- رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی خوزستان گفت: بیش از ۱۰ کشتارگاه صنعتی طیور در سطح استان وجود دارد که در ۶ ماهه نخست بیش از ۱۲ میلیون قطعه کشتار داشتند.

عبدالله محمدحسنی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه امروزه نقش بی‌بدیل دامپزشکی در حفظ و ارتقای سلامت جمعیت دام و طیور و طبع آن سلامت جامعه انسانی بر کسی پوشیده نیست، اظهار کرد: اهمیت جایگاه ویژه دامپزشکی در حوزه نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی یکی از ارکان مهم برای سلامت جامعه است.

وی افزود: نظارت بر بهداشت فرآورده‌های خام دامی از مزرعه تا سفره غذایی بر عهده دامپزشکی است که این سیستم با تأمین امنیت و سلامت فرآورده‌ها باعث ایجاد سلامت جسمی و روانی در جامعه می‌شود.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی خوزستان تصریح کرد: فرآورده‌های خام دامی از جمله گوشت سفید، قرمز، شیر و تخم مرغ همیشه در سفره غذایی مردم وجود دارد و کارکنان شاغل در دامپزشکی استان بدون هیچ گونه چشم داشتی در این عرصه فعالیت می‌کنند.

محمدحسنی یادآور شد: در ۶ ماه نخست سال جاری بیش از ۴۳ هزار و ۶۸۸ بازدید از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی شامل هایپرها، قصابی، سردخانه‌ها و رستوران‌ها انجام و مورد رصد کارشناسان این اداره کل قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این بازدیدها برای تضمین سلامت فرآورده‌های خام دامی و تحقق شعار «از مزرعه تا سفره» برای استان انجام و در این میان ۵۲۵ واحد متخلف به مراجع قضائی معرفی شدند.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی خوزستان بیان کرد: با انجام بازدیدهای بهداشتی قبل و بعد از کشتارگاه که توسط کارشناسان در اداره کل دامپزشکی استان صورت می‌گیرد، بیش از ۲۱۰ هزار رأس دام سبک و سنگین در کشتارگاه‌های استان کشتار شده است.

محمد حسنی خبر داد: بیش از ۱۰ کشتارگاه صنعتی طیور در سطح استان فعال وجود دارد که در ۶ ماهه نخست بیش از ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه مرغ، بوقلمون و بلدرچین کشتار داشتند.

وی در پایان گفت: با توجه به وجود بنادر متعدد در سطح استان و صید آبزیان که نقش بسزایی در سرانه مصرف ماهی و میگو در استان و کشور دارند، بیش از دو هزار و ۳۰۰ مورد بازدید بهداشتی توسط کارشناسان این اداره کل انجام شده است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.