تاریخ : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰ 10 ذو القعدة 1442 Saturday, 19 June , 2021

بیماران کرونایی تحت‌پوشش بیمه کوثر قرار می‌گیرند

  • 06 آبان 1399 - 12:52

شرکت بیمه کوثر برای حمایت از بیمه‌گذاران بیمه‌های حوادث، پوشش بیماری کرونا را به بیمه‌گذاران و ذی‌نفعان شرکت ارایه می‌کند.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، این شرکت با افتخار توانسته است رسالت خود را با هدف به حداقل رساندن نگرانی و دغدغه‌های بیمه‌گذاران، با ارائه این پوشش به انجام برساند.

بهزاد شعبانی‌فر با بیان اینکه امروزه مهم‌ترین چالش و نگرانی بسیاری از افراد جامعه، خسارت‌های بیماری کرونا و حمایت مالی از بیماران و خانواده‌های‌شان در زمان ابتلاء به این بیماری است، افزود: با توجه به دریافت مجوز صدور بیمه‌نامه‌کرونا از بیمه مرکزی، این بیمه‌نامه در قالب پوشش مازاد بیمه‌نامه‌های حوادث انفرادی در نمایندگی‌ها، شعب و سرپرستی‌های سراسر کشور صادر می‌شود.

مدیر بیمه‌های حوادث بیمه کوثر با اشاره به پوشش‌های این بیمه‌نامه، گفت: فوت ناشی از مواجهه بیمه‌شده بدون سابقه قبلی بیماری کرونا و ابتلاء به بیماری کرونا که به موجب آن، بیمه‌گر متعهد می‌شود چنانچه بیمه شده در طول مدت اعتبار بیمه‌نامه به‌علت بیماری کرونا فوت کند، سرمایه یاد شده در قرارداد را به فرد یا افراد ذی‌نفع بیمه‌نامه بپردازد.

وی در ادامه گفت: بیمه‌گر همچنین متعهد می‌شود در صورت ابتلاء بیمه شده به بیماری کرونا و بستری شدن وی در مراکز درمانی هزینه بستری را پرداخت کند.

شعبانی‌فر با بیان اینکه یکی دیگر از مشخصه‌های این بیمه‌نامه، پوشش غرامت روزانه بستری مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان است، افزود: این بیمه‌نامه در سه طرح ارائه می‌شود و زمان آغاز تعهدات شرکت نیز از ساعت ۲۴ روز پرداخت حق‌بیمه یادشده در بیمه‌نامه و با احتساب ۱۵ روز دوره انتظار است.

مدیر بیمه‌های حوادث بیمه کوثر در پاسخ به این پرسش که چه کسانی تحت پوشش این بیمه‌نامه قرار نمی‌گیرند، گفت: افراد دارای سابقه بیماری‌های کلیوی، ام‌اس، سرطان، ایدز، دیابت و پیوند اعضا تحت‌پوشش قرار نمی‌گیرند.

شعبانی‌فر با اشاره به اینکه حداکثر تعهد بیمه‌گر در غرامت روزانه بستری بیمه‌شده مبتلا به این بیماری ۳۰ روز است و اظهار کرد: محدوده سنی افراد برای تهیه این بیمه‌نامه نیز از لحظه تولد تا حداکثر ۶۵ سال است. در این بیمه‌نامه، غرامت روزانه از سومین روز بستری بیمه‌شده در بیمارستان قابل پرداخت است و چنانچه بیمه‌شده پس از بستری و بهبود دوباره به این بیماری مبتلا و مجدداً در بیمارستان بستری شود و فوت کند، سرمایه فوت به ذی‌نفع بیمه پرداخت خواهد شد.

مدیر بیمه‌های حوادث بیمه کوثر با تاکید بر اینکه این پوشش به عنوان یک پوشش اضافی در بیمه‌نامه حوادث انفرادی ارائه می‌شود، تصریح کرد: پوشش فوت بر اثر حادثه، یکی از پوشش‌های اصلی در بیمه حوادث است و در شرایطی که در بیمه‌های حوادث، غرامت برای هر نوع بیماری غیرقابل پرداخت است، اما با توجه به ماهیت بیماری کرونا، فوت به علت این بیماری به‌همراه غرامت روزانه بستری؛ به عنوان یک پوشش جدید در بیمه‌نامه حوادث انفرادی بیمه کوثر ارائه می‌شود.

وی افزود: بیمه‌گذاران کوثر در صورت ابتلاء به بیماری کرونا، با توجه به اینکه کدامیک از سه طرح ارائه شده بیمه کرونا را تهیه کرده باشند، روزانه از ۵ تا ۱۰ میلیون ریال غرامت بستری در بیمارستان بهره‌مند خواهند شد، ضمن اینکه پوشش فوت این بیمه‎‌نامه نیز یک تا دو میلیارد ریال است.

وی در پایان با اظهار امیدواری از افزایش امکانات درمانی در کشور، رعایت نکات بهداشتی و کاهش حضور در فضاهای عمومی توسط هم‌وطنان که به یاری حق‌تعالی موجب شکست هر چه سریع‌تر کرونا خواهد شد، گفت: با توجه به اینکه یکی از راهکارها برای حفظ سلامت بیمه‌گذاران، خرید برخط بیمه‌نامه است، بیمه کوثر نیز برای راحتی بیمه‌گذاران خود، شرایط تهیه برخط این بیمه‌نامه را فراهم کرده است.

وی افزود: بیمه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به تارنمای شرکت به نشانی kins.ir، این بیمه‌نامه را به صورت برخط برای خود و اعضای خانواده بخرد و کسانی هم که به هر دلیل امکان خرید برخط بیمه‌نامه را ندارند می‌توانند با مراجعه به سرپرستی‌ها، شعب و نمایندگی‌های بیمه کوثر در سراسر کشور بیمه‌نامه کرونا را تهیه کنند و از مزایا و پوشش‌های این بیمه‌نامه بهره‌مند شوند.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها