تاریخ : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 26 رمضان 1442 Friday, 7 May , 2021

بیمارستان های ایلام در بحث کرونا با کمبود تخت مواجه هستند

  • 20 آبان 1399 - 16:52

ایلام- استاندار ایلام با اشاره به اینکه بیمارستان های ایلام در بحث کرونا با کمبود تخت مواجه هستند، گفت: بیماران کرونایی در نقاهتگاه بستری می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی عصر روز سه شنبه در نشست قرارگاه مبارزه با کرونای استان ایلام با اشاره به این مهم که به دلیل پر شدن ظرفیت بیمارستان‌ها در استان، بیماران کرونایی که در شرایط بهتری قرار دارند اما نیازمند بستری هستند در نقاهتگاه قلاویزان با تجهیزات کامل بستری می‌شوند، اظهار کرد: نقاهتگاه قلاویزان دارای ۲ سالن، تخت‌های ویژه، دستگاه‌های اکسیژن ساز و تجهیزات مناسب با همکاری سپاه امیرالمومنین (ع)، ورزش و جوانان و شهرداری برای بیماران کرونایی تجهیز شده است.

وی افزود: سپاه استان فاقد امکانات بیمارستانی است اما در تلاشیم با پیگیری‌های مستمر بیمارستان صحرایی با تمام امکانات با حمایت مرکز در استان راه اندازی شود.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: باید قرارگاه‌های جدیدی با همکاری ائمه جمعه و بخش‌های غیر دولتی و خیرین در هر شهرستان ایجاد شود تا بتوان از طریق آنها کمک‌های مومنانه جمع آوری و در اختیار کسانی قرار گیرد که از کرونا آسیب دیده‌اند.

استاندار ایلام با بیان اینکه بیمارستان‌ها در ایلام دچار کمبود شده‌اند، گفت: در رابطه با این مشکل تلاش شد سازماندهی مناسبی برای پذیرش بیماران صورت گیرد و بر این اساس با در نظر گرفتن عدم گنجایش بیمارستان کوثر، بیمارستان زاگرس به بیماران قلبی و داخلی، بیمارستان مصطفی خمینی به بیماران کرونایی و سایر بیمارستان‌ها نیز بیماران عادی و کرونایی را پذیرش کنند.

۱۰ دستگاه ونتیلاتور توسط وزارت نفت تأمین شد

سلیمانی دشتکی اظهار کرد: تاکنون ۱۰ دستگاه ونتیلاتور توسط وزارت نفت تأمین شده و در بیمارستان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای تأمین ۲۰ دستگاه کمک تفسی رایزنی‌های لازم با ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) صورت گرفته و قرار است امروز در خصوص تحویل دستگاه‌ها اطلاع داده شود.

استاندار ایلام گفت: همچنین از طریق کمک‌های مومنانه تجهیزات خریداری می‌شوند و ۱۰ میلیارد ریال برای خرید سیلندر اکسیژن از سوی استانداری اختصاص یافته است.

وی ضمن قدردانی از همکاری اصناف در شرایط کرونا افزود: محیط‌های سرپوشیده از اماکن پرخطر برای انتشار بیماری هستند اما اینکه تنها پاساژها تعطیل باشند و فروشگاه‌های سطح شهر به فعالیت خود ادامه دهند هیچ تأثیری در مهار کرونا ندارد.

سلیمانی دشتکی با اشاره به فوت ۲۴ نفر بر اثر کرونا ظرف دیروز و امروز، گفت: دیروز ۵۳۵ مبتلا و ۱۰ فوتی و امروز نیز ۱۴ نفر دیگر جان خود را توسط کرونا از دست داده‌اند اما مردم هنوز خطر را احساس نکرده‌اند و همچنان با وجود هشدارهای مکرر در مراسمات جشن و عزا با جمعیت بالا شرکت می‌کنند.

بر اساس این گزارش، شهرستان‌های ایلام، ایوان و چرداول در وضعیت سیاه و فوق بحرانی قرار دارند و شهرستان هلیلان نیز که پیش از این زرد بود قرمز شد و بدین ترتیب تمامی شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها