بیمه اجتماعی ۳۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد

  • 28 آبان 1399 - 12:30
بیمه اجتماعی ۳۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد

رئیس کمیته امداد از بیمه ۳۰۰ هزار مددجوی تحت پوشش این نهاد خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی بختیاری در مراسم امضای تفاهم نامه بیمه مددجویان با صندوق بیمه های اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: در این تفاهم نامه حداقل سن ۱۸ و حداکثر ۵۰ سال برای بیمه مددجویانی که در روستاها زندگی می کنند و همچنین عشایر نشین هستند در نظر گرفته شده که ۱۵ درصد حق بیمه براساس آن باید توسط مددجویان پرداخت شود اما در سال اول اجرای این تفاهم نامه تمامی حق بیمه را دولت پرداخت می کند.

وی افزود: مددجویان روستایی و عشایر با ۱۵ سال پرداخت حق بیمه بازنشست می شوند که ۲۰ روز حقوق به آنها پرداخت می شود که ۵ روز را باز هم دولت ارفاق کرده است. یعنی با معادل ۲۴ و پرداخت حق بیمه بازنشست خواهند شد.

بختیاری با تأکید بر اینکه یکی از مأموریت های اصلی امداد به عنوان بزرگترین نهاد حمایتی و عرصه های مختلف خدمات رسانی، تکریم مددجویان است که مورد تأکید مقام معظم رهبری حضرت امام خمینی و همچنین مراجع قرار گرفته است که این موضوع در تفاهم نامه امروز نیز گنجانده شده است.

رئیس کمیته امداد تصریح کرد: مددجویان روستایی و عشایر می توانند با بیمه صندوق روستائیان از خدمات این صندوق بهره مند و بازنشسته شوند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0