«بیگی» اشتباه کرد و حرف غیرحرفه‌ای زد/ زحمات مربی را فراموش نکنند

  • 15 آذر 1399 - 9:21

سرمربی ایرانی تیم ملی تکواندو آذربایجان گفت:بین من و بیگی مشکل خاصی نیست، روی سخن من با همه ورزشکاران است که باید قدردان زحمات مربیان خود باشند.

رضا مهماندوست در خصوص مسائلی که طی هفته‌های اخیر بین وی و میلاد بیگی مطرح شده بود به خبرنگار مهر گفت: این تکواندوکار در شرایط فعلی در تهران است و تمرینات خود را پیگیری می‌کند. به دلیل شیوع کرونا امکان بازگشت به آذربایجان را ندارد. البته در مورد مصاحبه‌های اخیر با میلاد صحبت کردم و وی گفت که منظور خاصی نداشته و برداشت شخصی نگارنده از صحبت‌هایش منتشر شده است.

وی افزود: میلاد به هیچ عنوان نباید در مورد من مصاحبه می‌کرد و این کار او اشتباه بود. میلاد در ایران است و جو گیر شده و حرف‌های غیر حرفه‌ای زده که از تمایل خود برای مبارزه با «هوگو» ی ایران صحبت کرده است. البته که اصل قضیه همین است و در واقع هر شخصی دوست دارد برای کشور خود فعالیت کند. ولی میلاد آن زمانی که در ایران بود، تیم ملی تکواندو در آن وزن نفرات رنکینگ داری داشت و هیچ مربی در این شرایط ریسک نمی‌کرد و او نیز در انتخابی‌ها موفق نبود. حالا اینجا اوضاع خوبی دارد. بعد مصاحبه می‌کند که مهماندوست تجربه ندارد.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو کشورمان با بیان اینکه ۴۵ سال است در تکواندو از قهرمانی تا مربیگری کار کرده، اظهار داشت: در کشورهای مختلف تکواندوکاران متعددی زیر نظر من موفق بوده و در مسابقات آسیایی، جهانی، المپیک و بازی‌های آسیایی از سکوی قهرمانی بالا رفته و مدال‌های با ارزشی کسب کرده‌اند. خیلی‌ها هم خیلی زود این زحمات را فراموش کرده و در مورد من این‌طور قضاوت می‌کنند. در تمام این سال‌ها از این دست مسائل زیاد دیده‌ام.

مهماندوست ادامه داد: روی سخن من با میلاد و شخص خاصی نیست، گلایه است تا به قهرمانان بگویم قدردان تلاش و زحمات مربیان خود باشند. اگر روزی این قهرمانان خود در جایگاه مربی قرار گرفتند و چنین برخوردهایی دیدند، بدانند سر منشأ آن کجاست. روزی کلاه خود را قاضی می‌کنند که این مربی برای ما چه کارهایی کرده! وقتی به مدال طلا می رسند، فکر می‌کنند ما خوب بودیم، اگر نبودیم خط می‌خوردیم، دیگر نمی‌گویند که ورزشکار خوب فراوان است، اینکه چه کسی این خوب را تا سکوی جهانی و المپیک پرورش داده مهم است. چه مربی باشگاههای که روز اول کمربند سفید برای شما بست تا مربی ملی، استرس و فشار زیادی تحمل می‌کنند، در این شرایط انتظار داریم که تکواندوکار تشکر که نمی‌کند، لااقل چنین حرف‌هایی را نزند.

وی ادامه داد: با میلاد صحبت کردم و نصحیتش کردم، که اگر می‌خواهی یک قهرمان محبوب در بین مردم باشی باید در کنار ورزش قهرمانی چگونه بین مردم رفتار کنی که همیشه در ذهن ما باقی بمانید.

سرمربی تیم ملی تکواندو آذربایجان به رقابتهای انتخابی المپیک هم اشاره کرد و افزود: این مسابقات در قاره اروپا به تعویق افتاده و در تاریخ تعیین شده برگزار نخواهد شد. نکته مهم در برگزاری این مسابقات تاکید اتحادیه اروپا بر حضور همه کشورهاست و اعلام شده حتی اگر یک کشور هم مشکل کرونا داشته باشد، بازهم احتمال تعویق دوباره وجود دارد. حالا منتظر هستیم تا تاریخ مسابقات اعلام شود.

وی در مورد شاگردان خو در تیم ملی هم گفت: تیم ملی تکواندو آذربایجان با وجود مشکلات عدیده از جمله کرونا و جنگ از یک سو و حضور معدود ملی پوشانی روزانه یک جلسه تمرین صبح‌ها داریم. البته که در نوبت‌های مشخص هم تست کرونا می‌دهند. البته پیش از این اعضای تیم در یک هتل نزدیک سالن اقامت داشتند، ولی با تعطیلی هتل مشکل رفت و برگشت بچه‌ها را داریم.

مهماندوست در پایان گفت: در کنار حضور میلاد و پیام در ایران، «رادیک» و «غاشم» دیگر ملی پوش ما هم در داغستان هستند. «پاتیمات» دارنده مدال برنز دوره قبل المپیک پیش ما تمرین می‌کرد که چند وقت اخیر درگیر بیماری و فوت مادرش بوده است. این شرایط نفرات اصلی تیم ملی است که البته تمرینات انفرادی خود را پیگیری می‌کنند. البته من از کیفیت فنی این تمرینات اطلاع دقیق ندارم. ولی تمرینات در باکو و در هر دو بخش فنی و بدنسازی هدفمند پیگیری می‌شود.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0