بی‌بی‌سی فارسی، شایعه‌ خودساخته را تکذیب کرد!

  • 14 آذر 1399 - 12:51


با مشخص شدن دروغ سازی جدید تنها کمتر از ۲۴ ساعت، بی بی سی فارسی سعی کرد شایعه‌ای که خودش منبع آن بود را تکذیب کرد.


به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، «انتقال احمدرضا جلالی محکوم به جاسوسی، به زندان رجایی شهر جهت اجرای حکم اعدام»، عبارت کلیدی شایعه‌ای است که اخیرا رسانه‌های ضد انقلاب به لیدری بی‌بی‌سی فارسی روی آن مانور خبری می‌دهند.

در راستای این پروژه، روز‌های اخیر نیز مجددا پرونده احمدرضا جلالی با هماهنگی رسانه‌هایی مثل بی‌بی‌سی فارسی و اینترنشنال، در صدر اخبار رسانه‌های ضد انقلاب قرار گرفته است.

طی هفته‌های گذشته بی‌بی‌سی فارسی، به صورت ویژه به پرونده احمدرضا جلالی پرداخته است.

پنجم آذر بود که شبکه دولتی انگلیس، مدعی شد “احمدرضا جلالی برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده” است.
همان زمان اعلام شد که هیچ اتفاق جدیدی در پرونده این جاسوس رخ نداده است و برخی رسانه‌ها و صفحات مجازی صرفا اخبار جعلی و فیک تولید کرده اند.

اما بی بی سی فارسی، چند روز پیش یعنی یازدهم آذرماه مجددا مدعی شد، حکم اعدام محکوم به جاسوسی، در آستانه اجرا است و جلالی این بار جهت اجرای حکم، به زندان رجایی شهر منتقل شده است.

با مشخص شدن دروغ سازی جدید تنها کمتر از ۲۴ ساعت، بی بی سی فارسی سعی کرد شایعه‌ای که خودش منبع آن بود را تکذیب کرد.

این بار بی‌بی‌سی به نقل از یک منبع آگاه مدعی شد، مقام‌های ایرانی به وکیل او گفته اند که اجرای حکم احمدرضا جلالی به تعویق افتاده است.

این تایید و تکذیب‌های بی بی سی فارسی درحالی است که هیچ اتفاق جدیدی در پرونده احمدرضا جلالی نیفتاده است و ادعا‌هایی که در هفته‌های گذشته درباره این پرونده مطرح می‌شود، خبرسازی جعلی است و صحت ندارد.

خبرسازی‌های بی‌بی‌سی فارسی، موضوع جدیدی نیست، اما اینکه رسانه سلطنتی انگلیس، خودش یک شایعه را مطرح می‌کند و برای تایید شایعه خودساخته‌اش، مصاحبه‌ای با منبع خیالی را منتشر می‌کند قابل تامل است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0