تاریخ : چهارشنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 10 رمضان 1442 Wednesday, 21 April , 2021

بی‌توجهی وزیر علوم به تذکرات نمایندگان درباره قانون حمایت از حقوق معلولان

  • 10 اسفند 1399 - 7:06


نماینده خمین در مجلس گفت:‌در شهریورماه تذکر مکتوب به وزیر علوم درباره لزوم اجرای قانون حمایت از معلولان در استفاده از آموزش رایگان داده‌ایم که متأسفانه منصور غلامی و معاونین وی نسبت به اجرای این قانون بی‌توجهی کرده و پاسخی نداده‌‌اند.


علیرضا نظری نماینده خمین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس از بی‌توجهی منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به عدم اجرای ماده ۹ قانون حمایت از حقوق معلولان درباره استفاده از آموزش عالی رایگان انتقاد کرد.

وی افزود:‌به موجب ماده ۹ قانون حمایت از حقوق معلولان افراد دارای معلولیت به شرط داشتن شرایط لازم  و با معرفی سازمان بهزیستی از آموزش عالی رایگان در واحدهای آموزشی تابعه وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و وزارت بهداشت و دیگر دستگاه‌های دولتی و دانشگاه آزاد و سایر مراکز آموزشی بایستی استفاده کنند.

نماینده خمین در مجلس شورای اسلامی افزود: تذکرات متعدد مکتوبی به همراه تعداد زیادی از نمایندگان به وزیر علوم داده‌ایم که متأسفانه این وزارتخانه و معاونین آن هیچگونه پاسخی به این تذکرات نداده‌و توضیح نداده‌اند که چر ماده ۹ قانون حمایت از معلولان درباره آموزش عالی رایگان اجرایی نشده است.

نظری اظهار داشت: با آنکه طبق ماده ۲۷ دستورالعمل روابط دولت و مجلس بایستی ظرف ۱۰ روز پاسخ این تذکرات به مجلس شورای اسلامی ارسال شود اما متأسفانه چنین اقدامی صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: چهار ماه از اولین تذکر به وزیر علوم در این باره می‌گذرد این در حالی است که در ۳۰ شهریور من و ۳۳ نماینده دیگر در این باره به غلامی وزیر علوم تذکر دادیم. ضمن اینکه معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم در پنجم مهرماه در نامه‌ای از رئیس سازمان امور دانشجویان خواست در این باره پاسخ لازم را به من و سایر نمایندگان ارائه کند. همچنین این معاون در نامه دیگری در تاریخ ۱۹ بهمن ماه از معاون اداری،‌مالی و مدیریت منابع وزارت علوم خواسته بود که پاسخ تذکر نمایندگان درباره چرایی عدم اجرای ماده ۹ قانون حمایت از حقوق معلولان را به مجلس ارسال کند. اما هیچکدام از این نامه‌ها پاسخی نداشته است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code