بی تاثیری کرونا برحجم تجارت چین و روسیه/هدفگذاری تجارت 200 میلیارد دلاری تا سال 2040

  • 13 آذر 1399 - 13:04
بی تاثیری کرونا برحجم تجارت چین و روسیه/هدفگذاری  تجارت 200 میلیارد دلاری تا سال 2040


چین و روسیه برای رسیدن به حجم تجارت 200 میلیارد دلاری یعنی بیش از دوبرابر رقم فعلی تا سال 2024 هدفگذاری کردند.


به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشا تودی، دولت چین اعلام کرده حجم مبادلات مالی اش با روسیه علیرغم اینکه مبادلات مالی جهانی از شیوع ویروس کرونا بسیار آسیب دیده اما مبادلات این دو کشور کمتر تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته است.

در این گزارش آمده است در سال جاری حجم تراکنش های مالی کشورها به دلیل شیوع ویروس کرونا کاهش بیشتری داشته است اما مبادلات بین چین و روسیه کاهش بسیار کمتری دارد به طوری که برخی بخش ها این میزان کاهش حدود 2 درصد است.

دولت چین اعلام کرده که ظرفیت های بسیاری فراوانی برای همکاری دوجانبه با روسیه وجود دارد و چین به دنبال افزایش میزان واردات از روسیه  است و در تلاش است که دو کشور حجم سرمایه گذاری های خود را گسترش د هند.

بر اساس آمارهای گمرک، حجم مبادلات تجاری دو کشور چین و روسیه در ماههای ژانویه و اکتبر 2.3 درصد کاهش داشته اما این مبادلات در مقایسه با یکسال گذشته به بیش از 88.19 میلیارد دلار رسیده که پیش بینی می شود این رقم از 100 میلیارد دلار فراتر برود.

حجم تجارت چین و روسیه در سالهای گذشته افزایش زیادی داشته و دو کشور در سال 2019 اعلام کردند که همه موانع تجاری را برخواهند داشت و حتی یک هدف بسیار بزرگی را برای رسیدن به  حجم تجارت 200 میلیارد دلاری که بیش از دوبرابر رقم فعلی است تا سال 2024 هدفگذاری کردند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0