تاریخ : یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 5 شوال 1442 Sunday, 16 May , 2021

تأکید رئیس مجلس اقوام بوسنی بر تقویت هر چه بیشتر همکاری‌های اقتصادی با ایران

  • 11 آبان 1399 - 13:20


رئیس مجلس اقوام بوسنی در دیدار سفیر ایران بر تقویت هر چه بیشتر همکاری‌های اقتصادی دو کشور و افزایش ارتباط فعالان اقتصادی در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری، حمل و نقل و مخابرات تأکید کرد.


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، رضا قلیچ خان سفیر جمهوری اسلامی ایران در سارایوو با «نیکولا شپریچ» رئیس مجلس اقوام بوسنی و هرزگوین دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس مجلس اقوام بوسنی و هرزگوین در دیدار با سفیر جدید کشورمان در سارایوو، با یادآوری خاطرات خود از سفر به تهران و اصفهان، ایران را کشوری با فرهنگ غنی و مردمی مهربان توصیف و بر گسترش روابط و همکاری با ایران تاکید کرد.  

شپریچ با اشاره به اراده مقامات پارلمانی دو کشور برای توسعه هر چه بیشتر روابط افزود: انتظار داریم که روابط دو کشور بیش از پیش در همه زمینه‌ها گسترش یابد.

شپریچ با اشاره به وضعیت و شرایط سیاسی بوسنی و هرزگوین اضافه کرد: با توجه به شرایط جغرافیایی که در آن قرار داریم هدف ما پیوستن به اتحادیه اروپا است و این هدف مغایرتی با همکاری با دیگر کشورهای مهم از جمله جمهوری اسلامی ایران ندارد.

وی با تاکید بر رشد مناسبات اقتصادی دو کشور در سال ۲۰۱۹ و پیش از شروع کرونا افزود: با توجه به ظرفیت‌های دو کشور، ضرورت دارد همکاری‌های اقتصادی را تقویت کنیم و ارتباط فعالان اقتصادی را در حوزه‌های مختلف به ویژه گردشگری، حمل و نقل و مخابرات را بیش از پیش ارتقا دهیم.

رضا قلیچ خان سفیر جمهوری اسلامی ایران روابط پارلمانی را از ارکان اساسی در روابط بین دو کشور برشمرد و تاکید کرد که دیدار روسای مجالس و تبادل گروه‌های دوستی پارلمانی از موضوعاتی است که جمهوری اسلامی ایران آماده همکاری و  توسعه آن است.

سفیر کشورمان با اشاره به روابط خوب دو کشور افزود: روابط دو کشور در سطح خوبی قرار دارد و جمهوری اسلامی ایران از ابتدای استقلال بوسنی و هرزگوین با احترام به تمامیت ارضی و حاکمیت ملی در کنار مردم و دولت بوسنی بوده و از یکپارچگی و همزیستی مسالمت آمیز همه اقوام در این کشور حمایت کرده است.

قلیچ خان با اشاره به برگزاری انتخابات محلی پیش رو در بوسنی و هرزگوین گفت: درهای سفارت جمهوری اسلامی ایران برای توسعه دوستی با همه اقوام و ادیان بوسنی گشوده است و امیدوارم بعد از برگزاری انتخابات محلی با سفرها و دیدارهایی که با مقامات محلی خواهم داشت، زمینه توسعه هر چه بیشتر دوستی‌ها فراهم شود.  

طرفین در این دیدار ضمن اشاره به روابط دوستانه دو کشور، پیرامون راه‌های تقویت و گسترش همکاری‌ها خصوصاً روابط اقتصادی و سایر موضوعات مورد اهتمام دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها