تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021

تئاتر بچه‌های مسجد به جریان تئاتر متعهد جانی دوباره می‌بخشد

  • 02 آذر 1399 - 15:03

کرج – مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی گفت: جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد به عنوان جریانی پویا اگر در مسیری درست هدایت شود می‌تواند به تئاتر متعهد جانی دوباره ببخشد.

به گزارش مهر، کوروش زارعی ظهر یکشنبه در حاشیه بازدید از حوزه هنری البرز با اشاره به اهمیت جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» اظهار کرد: این جشنواره برای حوزه هنری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به عنوان رویدادی استراتژیک محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: تئاتر بچه‌های مسجد به عنوان جریانی پویا اگر در مسیری درست هدایت شود و شکلی اساسی به خود بگیرد می‌تواند به تئاتر متعهد جانی دوباره ببخشد، در این راستا در سال گذشته توانستیم با ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تفاهمنامه‌ای امضا کنیم تا بتوانیم این تئاتر را توسعه دهیم.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ظرفیت‌های ویژه‌ای را در ایجاد آثار هنری خلق کرده است که در این راستا باید با کشف استعدادهایی تازه و ناب از بین نوجوانان در تقویت هنر متعهد تلاش ویژه‌ای صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: تئاتر بچه‌های مسجد نباید رها شود علاوه بر ان برای ما تنها آموزش و تربیت تئاتری ملاک نیست و می‌خواهیم اعضای تئاتر بچه‌های مسجد که یک جریان مردمی است پرورش انقلابی و اسلامی داشته باشند و جنبه پرورش هنرمند متعهد از منظر انقلابی آن برای ما بیشتر اهمیت دارد.

زارعی گفت: ما سال گذشته ۶۸ متن نمایشی از دو جشنواره تئاترمان و گلدسته‌ها تولید کردیم که «قاب دوستی» نوشته مهدی فتحی از استان البرز هم یکی از این نمایشنامه‌هاست که در آینده این آثار در یک مجموعه چاپ و به دست مربیان تئاتر مساجد خواهد رسید.

البرز سرشار از ظرفیت‌های هنری خاصه در حوزه نمایش است

محمد مهرابی، سرپرست حوزه هنری البرز نیز اظهار کرد: ما هم در استان البرز تئاتر بچه‌های مسجد را یک اهمیت می‌دانیم و در این زمینه تلاش‌هایی هم شده است اما می‌دانیم کافی نیست و باید در حوزه آموزش و پرورش استعدادهای تازه، بیشتر تلاش کنیم. استان البرز سرشار از ظرفیت‌های هنری خاصه در حوزه نمایش است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها