تاریخ : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021

تئوری دیوانه کننده در مورد اتفاقات سریال Money Heist در ذهن شخصیت پروفسور

  • 16 اردیبهشت 1400 - 19:35

سریال پرطرفدار Money Heist قرار است اواخر سال میلادی جاری با فصل هیجان انگیز پنجم و پایانی خود به اتمام برسد و یک تئوری جدید از طرف طرفداران سریال می تواند کلیت داستان های Money Heist را در یک روایت کاملاً متفاوت قرار دهد. آخرین فصل از این سریال جنایی که توسط نتفلیکس منتشر می شود قرار است تا پیش از پایان سال ۲۰۲۱ منتشر شود هر چند تاریخ دقیقی برای شروع نمایش آن اعلام نشده است.

در این میان، طرفداران سریال سعی کرده اند پیش بینی کنند که چطور شخصیت پروفسور و تیمش از بانک خارج شده و بدون مشکل عملیات سرقت بزرگ خود را به پایان می رسانند. اما یک تئوری از طرف یکی از طرفداران سریال ممکن است تمام آنچه در مورد Money Heist تصور می شده را تغیر دهد. اگر چه داستان سریال توسط شخصیت توکیو روایت می شود، یکی از طرفداران سریال مدعی است که تمام اتفاقات سریال در واقع در ذهن شخصیت پروفسور رخ می دهد. فصل پنجم و پایانی سریال اسپانیایی La Casa De Papel اکنون در آخرین مراحل تولید به سر می برد و انتظار می رود که در اوایل پاییز سال جاری منتشر شود.

سریال پرطرفدار Money Heist قرار است اواخر سال میلادی جاری با فصل هیجان انگیز پنجم و پایانی خود به اتمام برسد

در شرایطی که انتظار برای پخش سریال مذکور به بالاترین حد خود رسیده، طرفداران سعی می کنند پیش بینی کنند که چطور مغز متفکر تبهکار گروه و تیمش موفق می شوند از دست پلیس اسپانیا فرار کنند. همچنین هنوز پایان نفس گیر و شوکه کننده فصل چهارم باقی است که در آن آلیسیا سیرا وارد مخفیگاه پروفسور شده و تفنگ خود را به سمت او نشان می رود. با توجه به وخامت اوضاع در جاه طلبانه ترین سرقت گروه پس از مرگ نایروبی، طرفداران سریال انتظار یک پیچش داستانی ویرانگر دیگر را در پایان سریال می کشند. اما تئوری یکی از طرفداران باعث می شود که دیدگاه مخاطبان این سریال به طور کلی تغییر کند و میلیون ها نفر را به نقطه شروع داستان برای پیدا کردن سرنخ ها بازگرداند.

سریال پرطرفدار Money Heist قرار است اواخر سال میلادی جاری با فصل هیجان انگیز پنجم و پایانی خود به اتمام برسد

یکی از طرفداران سریال Money Heist در Reddit گفته است که تمام ماجراهای صورت گرفته می تواند نتیجه تجسم ها و تصورات ذهنی شخصیت پروفسور از داخل یک آسایشگاه روانی باشد. این کاربر با نام User Stendhal نوشته است: «هر مشکلی که پیش می آید با یک امداد غیبی از طریق فلش بک حل می شود، جایی که پروفسور توضیح می دهد چطور برای آن سناریو آماده شده بود. در واقع، خانه ای که وی از آن برای آموزش تیمش استفاده می کند یک آسایشگاه عجیب است، جایی که از او نگهداری می شود و تمامی دیگر شخصیت ها در واقع هم بندهای او هستند».

اگر چه برخی مخاطبان سریال این سناریو را راضی کننده و ممکن نمی دانند اما این توصیف که طرح های پیچیده و دیوانه کننده پروفسور در واقع نوعی تخیل و توهم بوده اند، برخی از عجیب ترین اتفاقات سریال را به شکلی منطقی تشریح می کند. برخی سرنخ های دیگر سریال نیز این ایده دیوانه کننده را تایید می کنند، برای مثال تعداد باورنکردنی روابطی که در مسیر داستان شکل می گیرد. در ادامه این تئوری چنین آمده است: «چیز دیگری که عجیب است و منطقی نیست، این واقعیت است که در کمتر از ۲۴ ساعت، بیش از ۳ رابطه بین ربایندگان و گروگان ها شکل می گیرد و همه روابط جنسی متعددی دارند، چیزی که بسیار احمقانه است و در یک سرقت واقعی رخ نمی دهد».

سریال پرطرفدار Money Heist قرار است اواخر سال میلادی جاری با فصل هیجان انگیز پنجم و پایانی خود به اتمام برسد

اولین فصل از سریال Money Heist به لطف ترکیب کلیشه های جنایی کلاسیک با مقدار کافی از درام رمانتیک آبکی توانست به موفقیتی چشمگیر دست یابد. یکی دیگر از طرفداران سریال نیز به تشریح اینکه چرا داستان از زبان توکیو و نه پروفسور روایت می شود، پرداخته و گفته است: «توکیو می تواند یکی از شخصیت های پروفسور باشد. این موضوع توضیح دهنده این ماجراست که چطور وی فلش بک زده و ماجراهایی که در آن حضور نداشته را روایت می کند». اگر چه هنوز مشخص نیست که در پایان سریال Money Heist چه اتفاقی بیفتد و می توان انتظار روشنگری های تکان دهنده ای را داشت، اما این تئوری می تواند یک پیچش داستان دیوانه کننده بوده و تصور مخاطبان را از کلیت سریال به شدت تغییر دهد.

بیشتر بخوانید: از تاریخ پخش فصل پنجم سریال Money Heist چه می‌دانیم؟


دیجیاتو

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها