شهرستان ها

تابستان متفاوت با رویکرد گردشگری در مازندران

ساری- مدیرکل میراث فرهنگی مازندراk با بیان اینکه تابستان متفاوت با رویکرد گردشگری در استان رقم می خورد، گفت: جشنواره های تابستانی در استان برنامه ریزی می شود.

مهدی ایزدی درگفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه جشنواره‌های تابستانی و ایجاد شرایط مناسب برای سفر کیفی و مسئولانه به مازندران رویکردی است که به همکاری شهرداری‌ها و دستگاه‌های مرتبط در تابستان برنامه ریزی خواهیم کرد، افزود: به دلیل شرایط نامطلوب آب و هوایی و آلودگی‌های گستره ناشی از گردوغبار در تهران و برخی از استان‌های کشور، شاهد افزایش سفرهای تابستانی به مازندران خواهیم بود.

وی ادامه داد: این مهم نیازمند برنامه ریزی و توزیع سفر در سه ماهه تابستان است تا به بتوان به درستی از ظرفیت‌های مازندران بهره برد.

وی گفت: سفرهای انبوه مورد تأیید ما نیست و به دنبال آن هستیم تا در بازه زمانی تابستان، تمامی شهرهای استان را با تعریف برنامه متنوع و جذاب که توسط شهرداری‌ها، دستگاه‌های مرتبط و بخش‌های خصوصی برگزار می‌شود برای حضور گردشگران مهیا و جذاب جلوه دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران افزود: پیوست سفر به مازندران باید مبتنی بر حفظ محیط زیست شکننده این استان باشد و برای فرهنگ سازی و آموزش گردشگران این مهم را به تمامی بخش‌های اقامتی، تفریحی و گردشگری استان ابلاغ خواهیم کرد. ایزدی افزود: دریا مقصد پرطرفدار مازندران در تابستان است که با پیگیری و حساسیت استاندار مازندران در حال ساماندهی است.

ایزدی گفت: سواحل مازندران نیازمند نگاه ملی و سرمایه گذاری‌های گسترده و ایجاد رفاه برای عموم مردم پس از آزاد سازی انجام شده مورد تاکید رئیس جمهور است.

وی افزود: محصولات کشاورزی دیگر فرصت مازندران در تابستان محسوب می‌شود که می‌تواند در گردشگری مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: رونق گردشگری مسئولانه و مستمر در طول سال می‌تواند اقتصاد خانوارهای مازندرانی را تقویت و مانع از فروش زمین‌های کشاورزی برای ساخت ویلا شود.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا