تاریخ : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 26 رمضان 1442 Friday, 7 May , 2021

تابش: ای کاش بیشتر از استاد یاوری استفاده می‌‌شد/هر دو از مکتب شاهین هستیم

  • 20 آبان 1399 - 17:13


مدیرعامل اسبق باشگاه سپاهان گفت: من و استاد یاوری هر دو از یک ریشه و از مکتب شاهین هستیم که این موضوع همیشه باعث افتخار من است.


مسعود تابش در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص درگذشت محمود یاوری اظهار داشت: خدا استاد یاوری را رحمت کند. متأسفانه او بیش از دو ماه در بیمارستان بستری بود دوران سختی را گذارند و در نهایت به رحمت خدا رفت که ضایعه بسیار بزرگی برای ورزش و فوتبال ما بود.

تابش ادامه داد: من از شاگردان ایشان بودم و افتخار این را داشتم که در اواخر دوران فوتبالش به عنوان همبازی و بعد از آن به عنوان شاگردش فعالیت می‌کردم. محمود خان یاوری سال‌ها مربی من بود. واقعا استفاده‌های زیادی در زمینه‌های فنی، ورزشی، رفتاری و اخلاقی از او بردم. او مانند پدری مهربان بود و زمانی هم که در فوتبال نبود باز هم به من محبت داشت. ما هم وظیفه خودمان را در قبال ایشان به عنوان پیشکسوت و بزرگ ادا می‌کردیم.

پیشکسوت فوتبال اصفهان تصریح کرد: به سهم خودم شدیداً عزادار هستم. فقدان این بزرگ مرد را به جامعه فوتبال و ورزش تسلیت می‌گویم. ای کاش تا زمانی که این بزرگان زنده هستند به یادشان و مراقبشان باشیم و به آنها احترام بگذاریم. ای کاش بیشتر از محمود یاوری استفاده می‌کردیم. من به خانواده و نزدیکان ایشان تسلیت می‌گویم.

تابش در مورد رابطه و دوستی نزدیکی که با شادروان یاوری داشت به طوری که هنگام خداحافظی با سپاهان، این مربی فقید فوتبال ایران از او حمایت کرد، گفت: همیشه و به طور مرتب جویای حال محمودخان بودم. بله، زمانی که از سپاهان جدا شدم مرتب با من در تماس بود. همیشه به من محبت و لطف بسیار داشت. بارها به منزلش رفتم و با او دیدار کردم. حتی پیشکسوتان رشته‌های مختلف از اقصی نقاط ایران هم به منزل او مراجعه می‌کردند. اکثراً جمعه‌ها در منزل ایشان جمع می‌شدیم و به عنوان شاگرد در خدمتش بودیم. همیشه مرهون زحمات و محبت‌های ایشان هستم.

وی در مورد ریشه مشترک با مرحوم یاوری که هر دو در باشگاه شاهین فعالیت داشتند عنوان کرد: بله، شروع کارم از سن 15-14 سالگی در باشگاه شاهین بود. با دعوت زنده یاد محمود حریری که از اساتید و نوادر ورزشی ما و معلم ورزش من هم بود به شاهین رفتم. به عنوان بازیکن سه سال در شاهین بازی کردم و بعد شاهین به سپاهان تغییر نام داد. بعد از آن نیز به مدت نیم قرن به عنوان بازیکن، کاپیتان، مربی، مدیرعامل و صاحب امتیاز سپاهان فعالیت کردم. افتخار می‌کنم که از فرهنگ والای شاهین هستم. من و استاد یاوری هر دو از یک ریشه و از مکتب شاهین هستیم که این موضوع همیشه باعث افتخار من است.

پیشکسوت فوتبال اصفهان افزود: باید از این بزرگان بیشتر استفاده کرد. امثال محمود یاوری در ورزش و فوتبال زیاد داریم. باید تا زنده هستند از آنها استفاده کنیم و به یادشان باشیم. اینطور نباشد که وقتی از جمع ما می‌روند فقط تأسف بخوریم و بگوییم ای کاش این کار را می‌کردیم و… او از اساتید بزرگ فوتبال ما بود و شدیدا از این ضایعه بسیار متأسفم.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها