بین الملل

تاشکند میزبان نشست بین‌المللی درباره افغانستان می‌شود

وزارت خارجه ازبکستان اعلام کرد که تاشکند در ماه آینده میلادی از یک نشست بین‌المللی با محوریت افغانستان میزبانی خواهد کرد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ولادیمیر ناراف» سرپرست وزارت خارجه ازبکستان در نشست سران نهادهای دیپلماتیک کشورهای مشترک المنافع در «دوشنبه» اعلام کرد که ازبکستان در اواخر ماه ژوئن از یک نشست بین‌المللی با محوریت افغانستان میزبانی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی «باختر»، ناراف با پیچیده خواندن وضعیت اقتصادی افغانستان از کم توجهی جامعه بین‌المللی نسبت به وضعیت این کشور هشدار داد.

وی در این باره گفت: وی اظهار داشت: متاسفانه شاهد کاهش توجه جامعه جهانی به اوضاع افغانستان هستیم. هرچند که اوضاع در آنجا به دلیل بحران شدید اقتصادی و وضعیت سخت انسانی همچنان پیچیده است.

«عصمت الله ارگاشف» نماینده ویژه رئیس جمهور ازبکستان در امور افغانستان پیش از این گفته بود که این کشور در طیف وسیعی از مسایل با طالبان تعامل دارد و آن‌ها را واقعیتی خواند که باید پذیرفته شوند.

ارگاشف تاکید کرده بود: ما به تنهایی آن‌ها را برسمیت نخواهیم شناخت، وقتی این اتفاق می‌افتد، ما می‌خواهیم صدا و حمایت جمعی وجود داشته باشد.

انتهای پیام/.

منبع خبرگزاری تسنیم

دکمه بازگشت به بالا