تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021

تامین اکسیژن بیماران کرونایی استان تهران با استفاده از «اکسیژن ساز پرتابل»

  • 27 آبان 1399 - 12:06


معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به اهمیت مصرف اکسیژن دربیماران کرونایی بستری شده، گفت:طرحی برای استفاده از اکسیژن‌های پرتابل که می‌تواند در شرایط بحرانی در مراکز درمانی بسیار کمک کننده باشد در نظر گرفته شده است.


نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که«آیا با توجه به افزایش میزان مبتلایان به کرونا و نگرانی درباره تأمین اکسیژن مراکز درمانی، در بیمارستان‌های استان تهران کمبودی وجود دارد؟»،گفت: مصرف اکسیژن زیاد شده است؛ قبلا یک بیمارستان 200 تخته خوابی با یک دستگاه اکسیژن ساز نیازش تامین می‌شد اما اکنون با توجه به شیوع زیاد بیماری کرونا، باید سه دستگاه داشته باشته باشد.

وی اضافه کرد:کمبود این دستگاه‌ها را در مراکز درمانی از طریق کپسول‌های اکسیژن و تانک‌های اکسیژن مایع جبران می‌کنیم.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به ارائه راهکارهای لازم در جهت تأمین اکسیژن مورد نیاز در مراکز درمانی استان تهران،خاطرنشان کرد: طرحی برای اکسیژن‌های پرتابل  که می‌تواند در این خصوص بسیار کمک کند، در نظر گرفته شده است.

توکلی متذکر شد: در وضعیت فعلی با توجه به اینکه این سیستم وارداتی است، اگر اجازه واردات آن را بگیریم، می‌تواند در شرایط بحرانی خیلی خوب کمک‌کند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها