تاریخ : پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ 8 ذو القعدة 1442 Thursday, 17 June , 2021

تامین گوشت مرغ مورد نیاز در استان بوشهر/ کمبودی نخواهیم داشت

  • 24 فروردین 1400 - 7:44

بوشهر- مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از رفع کمبود مرغ در استان با تامین نیازهای روزانه خبر داد و گفت: در هفته‌های آینده کمبود گوشت مرغ نخواهیم داشت.

احمد جهانگیرلو در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در راستای رفع کمبود مرغ در سطح استان بوشهر تلاش‌های خوبی صورت گرفته و کمبودهای بازار با تأمین مرغ مورد نیاز رفع شده است.

وی با اشاره به انجام دو میلیون قطعه جوجه‌ریزی در اسفندماه سال قبل، خاطرنشان کرد: مرغ تولیدی از این جوجه‌ریزی این روزها در حال ورود به بازار استان بوشهر است تا کمبودها جبران شود و بازار به حالت عادی برگردد.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به ورود حدود ۱۷۰ تن گوشت مرغ به بازار استان بوشهر در هفته جاری بیان کرد: با ورود این مرغ به بازار تا دهم اردیبهشت مشکل کمبود گوشت مرغ در استان نخواهیم داشت.

وی از برنامه‌ریزی برای تأمین مرغ منجمد در ماه مبارک رمضان خبر داد و افزود: با توجه به کاهش احتمالی مرغ گرم در بازه زمانی ۱۰ تا ۲۵ اردیبهشت، برنامه‌ریزی شده تا کمبودها با توزیع مرغ منجمد و دریافت مازاد دیگر استان‌ها تأمین شود.

جهانگیرلو با اشاره به اینکه تولید مرغ در استان بوشهر مازاد بر میزان مصرف آن است، تصریح کرد: سرانه مصرف مرغ در استان ۲۰ تا ۲۲ کیلوگرم است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها