تاریخ : پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ 8 ذو القعدة 1442 Thursday, 17 June , 2021

تاکسی های رباتیک در دبی آزمایش می شوند

  • 24 فروردین 1400 - 11:55

قرار است از ۲۰۲۳ میلادی سرویس خودروهای خودران اشتراکی به طور آزمایشی در دبی راه اندازی شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، طبق گزارش جدید شرکت خودروسازی «کروز»، در ۲۰۲۳ میلادی ناوگانی از تاکسی‌های رباتیک خودران مسافران را در دبی جابجا می‌کنند.

شرکت مذکور طی یک طرح آزمایشی که از سال ۲۰۲۳ میلادی آغاز می‌شود، خودروی خودران «اوریجین» را در دبی به کار می‌گیرد.

در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش خودروهای خودران، شرکت مذکور سرویس تجاری آن را در امارات متحده عربی ارائه می‌کند. البته هنوز تاریخی برای شروع آن اعلام نشده است.

کروز، خودروی اوریجین را در سال ۲۰۱۹ میلادی رونمایی کرد. اوریجین طوری طراحی شده تا به طور اشتراکی استفاده شود و در آن هیچ ابزاری برای کنترل خودرو مانند فرمان یا پدال وجود ندارد. علاوه بر آن خودروی مذکور موتور نیز ندارد و کاملاً برقی است و می‌تواند در هر سفر ۴ مسافر را جابجا کند.

شرکت مذکور تصمیم دارد تا ۲۰۳۰ میلادی بیش از ۴ هزار خودروی خودران در دبی عرضه کند. از سوی دیگر هرچند کروز مشغول آزمایش خودروهایش در دبی است، اما امیدوار است نخستین سرویس تجاری خود را قبل از ۲۰۲۳ میلادی در سانفرانسیسکو راه اندازی کند. این در حالی است که دبی تصمیم دارد تا ۲۰۳۰ میلادی ۲۰ درصد سفرهای شهری را با خودروها خودران انجام دهد.

جنرال موتورز و هوندا از شرکت کروز پشتیبانی می‌کنند. قرار است تولید خودروی اوریجین سال آینده در کارخانه جنرال موتورز در دیترویت آغاز شود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها