تاریخ : سه شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰ 9 رمضان 1442 Tuesday, 20 April , 2021

تاکنون گشایشی در فرایند تشکیل دولت جدید لبنان حاصل نشده است

  • 16 اسفند 1399 - 10:38

یک روزنامه لبنانی در مطلبی با اشاره به روند تشکیل دولت جدید این کشور، نوشت: تاکنون گشایشی در فرایند تشکیل کابینه جدید حاصل نشده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه لبنانی «الجمهوریه» مطلبی را در خصوص فرایند تشکیل دولت جدید لبنان نوشت. این روزنامه در مطلب خود آورده است: تاکنون گشایشی در مسیر تشکیل دولت جدید لبنان حاصل نشده است. میانجی گری‌ها میان «میشل عون» رئیس جمهور لبنان و «سعد حریری» نخست وزیر مکلف بی فایده بوده است.

این روزنامه لبنانی در ادامه مطلب خود آورده است: تاکنون رایزنی‌های زیادی با رئیس جمهور و نخست وزیر مکلف لبنان برای برون رفت از بحران تشکیل کابینه انجام شده است اما تمامی مذاکرات با بن بست مواجه شدند.

روزنامه الجمهوریه همچنین عنوان کرده است: در حال حاضر پرونده تشکیل دولت جدید لبنان با پیچیدگی‌های زیادی مواجه شده است. نمی‌توان چشم انداز مثبتی را در مسیر تشکیل کابینه جدید به ریاست سعد الحریری مشاهده کرد.

روزنامه مذکور در ادامه مطلب خود تأکید کرده است: «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان به تازگی طرح ابتکاری جدیدی را به منظور حل و فصل بحران تشکیل کابینه ارائه کرده است اما طرف‌های مختلف تاکنون در خصوص این طرح به نتیجه واحد دست نیافته اند.

پیش از این نیز روزنامه لبنانی الاخبار در مطلبی نوشته بود: میشل عون، رئیس جمهور لبنان اخیراً در جریان دیدارهایی که داشته است، سخنان صریحی را در خصوص علت اصلی اختلافات خود با سعد الحریری مطرح کرده است. او گفته است که در حسن نیت الحریری در تشکیل ائتلافات داخلی شک و تردید دارد.

روزنامه مذکور در مطلب خود همچنین عنوان کرده است: عون معتقد است که سعد الحریری تلاش می‌کند تا بر شرکای سیاسی داخلی خود بیفزاید و یک ائتلاف را تشکیل دهد و در عین حال برای جلب حمایت‌های بین المللی نیز تلاش می‌کند. رئیس جمهور لبنان گفته است که هدف اصلی حریری تسلط بر نهادها و مؤسسات مختلف است.

روزنامه الأخبار همچنین در این مطلب خود تأکید کرده است: به گفته رئیس جمهور لبنان، یکی از اهدافی که الحریری برای تحقق آن تلاش می‌کند، ممانعت از تحقیقات قضائی در خصوص فعالیت‌های مالی بانک مرکزی به ریاست «ریاض سلامه» است. در حال حاضر نام ریاض سلامه نیز در لیست ائتلافی که الحریری تلاش می‌کند آن را تشکیل دهد، حضور دارد.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code