تبدیل وضعیت ۱۷۰۰ نیروی قرارداد موقت وزارت نفت به زودی انجام می‌شود/ چرا در فرآیند جذب وقفه ایجاد شد؟

  • 24 شهریور 1400 - 15:34


طبق اظهارات معاون سرمایه انسانی وزارت نفت، تبدیل وضعیت ۱۷۰۰ نفر از پذیرفته‌شدگان کارکنان قرارداد مدت موقت به قرارداد معین به زودی انجام خواهد شد. دلیل ایجاد وقفه، بررسی اعتراضات به شیوه برگزاری آزمون و نقایص مربوط به آن بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، مهدی علی‌مددی معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت با اشاره به اولویت‌های منابع انسانی اظهار داشت: تعهدهایی نسبت به تبدیل وضعیت بخشی از کارکنان صنعت نفت وجود دارد که تبدیل وضعیت پذیرفته‌شدگان آزمون قراردادی مدت موقت و تبدیل‌وضعیت مشمولان ایثارگر از جمله آنهاست.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی وزارت نفت دولت گذشته برای تبدیل وضعیت بخشی از کارکنان در قالب قراردادهای جذب نوین، اعلام کرد: با دستور وزیر نفت، کارگروهی تخصصی برای بررسی همه تعهدها و مسئولیت‌ها در حوزه منابع انسانی صنعت نفت ایجاد شده است که یکی از دستورکارهای این کارگروه، بررسی قراردادهای جذب نوین است که با قوانین و مقررات حاکم بر صنعت نفت مغایرت دارد.

*تعهداتی که منافع سرمایه انسانی نفت در آن لحاظ شده باشد، به هیچ عنوان لغو نمی‌شود

معاون وزیر نفت با تأکید بر ضرورت پرهیز از تکثر قراردادها در حوزه منابع انسانی وزارت نفت، به فعالیت کارکنان صنعت نفت در قالب‌های قراردادی رسمی، مدت معین، مدت موقت و ارکان ثالث اشاره کرد و گفت: رویکرد اصلی ما این است که عمل به تعهدهای را با بهره‌مندی از قراردادهای موجود محقق کنیم تا حد امکان الگوی تازه‌ای به قراردادهای کنونی جذب نیروی انسانی وزارت نفت افزوده نشود.

علی‌مددی هدف از انجام بررسی‌های جامع توسط کارگروه تخصصی تعیین‌شده از سوی وزیر نفت را ایجاد محمل قانون‌مندی متکی بر ساختار بودجه‌ای مشخص و دارای ضمانت اجرایی برای سرمایه انسانی صنعت نفت عنوان کرد و افزود: تعهداتی که منافع سرمایه انسانی در آن لحاظ شده باشد، به هیچ عنوان لغو نمی‌شود و از این بابت به همه کارکنان اطمینان‌خاطر می‌دهیم که تعهدهای جذب پس از بررسی صحت شرایط افراد، تطبیق با نظام بودجه‌ای و ضوابط جاری، عملیاتی می‌شوند. به‌زودی پس از تکمیل بررسی‌ها در کارگروه‌های تخصصی و دریافت نظر نهایی وزیر نفت، نتایج احصا و برای اجرا ابلاغ می‌شود.

*تکمیل فرآیند جذب مشمولان ایثارگر تا پایان سال

علی‌مددی درباره مشمولان ایثارگر توضیح داد: تعداد مشمولان بند «و» ماده ۴۴ قانون برنامه پنجم توسعه در وزارت نفت حدود ۵ هزار نفر هستند که به‌رغم محدودیت‌های بودجه‌ای، وزیر نفت با نگاهی مثبت، تبدیل وضعیت تمام مشمولان را لازم‌الاجرا خوانده‌اند. بخش عمده کارها برای تبدیل وضعیت این کارکنان انجام شده و به‌منظور تکمیل فعالیت‌ها، امروز (۲۴ شهریورماه) نشستی با مدیران منابع انسانی در سطح وزارت نفت خواهیم داشت و در تلاشیم با تدوین سازوکارها و رفع موانع پیش رو، این فرآیند را نیز تا پایان سال نهایی کنیم و به سرانجام برسانیم و به همه تعهدهای صنعت نفت در این موضوع عمل کنیم.

*تبدیل وضعیت ۱۷۰۰ نیروی قرارداد موقت وزارت نفت به زودی انجام می‌شود

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت درباره حدود ۱۷۰۰ نفر پذیرفته‌شده آزمون کارکنان قراردادی مدت‌موقت نیز گفت: در این زمینه بررسی‌ها در حال انجام است و پس از صحت‌سنجی شرایط افراد و نیازسنجی، پذیرفته‌شدگان برای مصاحبه دعوت می‌شوند تا فرآیند جذب آنان در قالب قرارداد مربوطه تکمیل شود.

وی با تأکید بر اینکه جذب نیروی موردنیاز، محوریت نگاه وزارت نفت را در حوزه منابع انسانی شکل داده است، ادامه داد: با توجه به بازنشستگی بخش قابل‌توجهی از کارکنان صنعت نفت طی چهار تا پنج سال آینده، برنامه‌های مناسب دیگری نیز در خصوص جذب تدارک دیده‌ایم که در این زمینه، برگزاری آزمون استخدامی نیز دوباره در دستور کار قرار می‌گیرد تا بتوانیم با ایجاد انگیزه در فارغ‌التحصیلان دانشگاهیِ امیدوار به کار در صنعت نفت، از ظرفیت بازار کار جامعه علمی کشور در مسیر اعتلای این صنعت به‌نحو بهینه‌تری بهره‌مند شویم.

* ایجاد وقفه در فرآیند جذب به دلیل بررسی اعتراضات به شیوه برگزاری آزمون

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، طبق اظهارات مهدی علی‌مددی معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت، تبدیل وضعیت ۱۷۰۰ نفر از پذیرفته‌شدگان کارکنان قرارداد مدت موقت به قرارداد مدت معین پس از انجام بررسی‌ها به زودی انجام خواهد شد. به نظر می‌رسد، دلیل ایجاد وقفه در تکمیل این فرآیند، بررسی اعتراضات برخی از کارمندان قرارداد موقت به شیوه برگزاری آزمون و نقایص مربوط به آن بوده است.

انتهای پیام/ب


خبرگزاری فارس

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0