تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

تجلیل از اسلامی نُدوشن در اختتامیه جایزه شعر خبرنگاران

  • 05 آبان 1399 - 9:30

چهاردهمین دوره جایزه کتاب سال شعر با انتخاب «خبرنگاران» در آیین پایانی خود، از یک عمر فعالیت شعری و ادبی محمدعلی اسلامی نُدوشن تقدیر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیین پایانی چهاردهمین دوره جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، امروز دوشنبه پنجم آبان برگزار و به‌صورت زنده از صفحه اینستاگرام مجله شعر وزن دنیا @vaznedonya پخش می‌شود.

مراسم اختتامیه این‌دوره از جایزه مورد اشاره که طبق روال هر سال قرار بود در نیمه دوم اسفند برگزار شود، بنا به شرایط اجتماعی و ضرورت‌های احتیاطی در زمینه‌ی شیوع ویروس کرونا، با تاخیر مواجه شد. در نهایت نیز با توجه به تداوم شرایط، تصمیم بر این شد که به صورت آنلاین و غیرحضوری برگزار شود.

در بخش کتاب سال این دوره از جایزه، پیشتر کتاب‌های زیر به‌عنوان نامزدهای دریافت عنوان کتاب سال شعر ایران معرفی شده بودند:

به رنگ دانوب / واهه آرمن / چشمه
پشیمانم کن / عباس صفاری / چشمه
سه‌گانه خاورمیانه / گروس عبدالملکیان / چشمه
و احتمال چاقوی ابراهیم / سیدرضا ملکی / مانیا هنر
هفتاد کشیش یخی / علی نجفی / روزنه

همچنین در بخش ویژه شاعران بدون کتاب که هر ساله با هدف کشف استعدادهای شعری در هر سن و جغرافیایی برگزار می‌شود، این افراد از میان شاعران فارسی‌زبان شرکت‌کننده که تاکنون در ایران کتاب شعر منتشر نکرده اما به‌اندازه‌ یک کتاب، شعر دارند، به‌عنوان نامزد این دوره از جایزه معرفی شده بودند:

فاطمه بیرانوند
احمد پورنجاتی
پویان جمالی کاظمی
حسن جنت‌مکان
روح‌الله چراغ‌زاده
حمیدرضا ظرافت
مهران عزیزی
علی مشکات (از افغانستان)

طبق اعلام دبیرخانه چهاردهمین دوره جایزه کتاب سال شعر به انتخاب خبرنگاران، در بخش «تجلیل از یک عمر فعالیت شعری» این دوره از جایزه، از یک عمر فعالیت ادبی و پژوهشی استاد «محمدعلی اسلامی نُدوشن» تقدیر خواهد شد.

این‌برنامه ظهر امروز دوشنبه ۵ آبان ساعت ۱۳ به‌طور زنده از فضای مجازی پخش می‌شود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها