تاریخ : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 28 رمضان 1442 Sunday, 9 May , 2021

تجهیز بیش از ۳۰ آزمایشگاه و مرکز تحقیقاتی به محصولات “ایران‌ساخت”

  • 22 فروردین 1400 - 14:22

بیش از ۳۰ آزمایشگاه و مرکز تحقیقاتی در کشور با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی به تجهیزات ساخت ایران مجهز شدند.

به گزارش ایسنا، با هدف توسعه و گسترش فعالیت‌های کمی و کیفی پژوهش‌های علمی و فناوری در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی و دسترسی متخصصان و پژوهشگران به امکانات و خدمات آزمایشگاهی، بیش از ۳۰ آزمایشگاه در مراکز علمی و آموزشی تخصصی در سال گذشته با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی به تجهیزات و سیستم‌های پیشرفته ساخت ایران تجهیز شدند.

حمایت از ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز کشور در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی، ایجاد یک شبکه موفق برای ‌اشتراک‌گذاری امکانات و خدمات آزمایشگاهی، جذب نخبگان و محققان کارآمد به فعالیت در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی از اهداف مهم ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی است. در این راستا، تجهیز آزمایشگاه‌های مرتبط جهت کمک به انجام پژوهش‌های در مرز دانش و به‌روز و تحقیقات مورد نیاز برای دستیابی به خدمات و فناوری‌های شناختی در مراکز علمی و آموزشی تخصصی در دستور کار این ستاد قرار دارد. 

تشویق و ترغیب محققان و متخصصان برای دستیابی به خودکفایی و بومی‌سازی تجهیزات و حمایت از تولید تجهیزات داخلی و محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از سیاست‌های ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی محسوب می شود. 

انتخاب مراکز علمی برای حمایت تجهیزاتی بر اساس وجود رشته علوم شناختی، محققان محوری کار با تجهیزات و هم‌سرمایه‌گذاری مراکز علمی صورت می‌گیرد.

به گزارش ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، با حمایت‌های ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی و از طریق تعاملی که با بیش از ۲۵ شرکت فعال در حوزه علوم شناختی انجام گرفته است، تاکنون چندین مرکز علمی در کشور به دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته از جمله سیستم‌های ثبت فعالیت‌های الکتریکی مغز، سیستم رهگیر چشمی، دستگاه طیف‌نگاری کارکردی نزدیک فروسرخ و سیستم تحریک الکتریکی فراجمجمه‌ای مجهز شده‌اند.

انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها