تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

تحریم‌های آمریکا علیه «جبران باسیل»مداخله آشکار در امور لبنان است

  • 17 آبان 1399 - 0:39

حزب الله لبنان تحریم‌های آمریکا علیه رهبر «جنبش ملی آزاد» لبنان را محکوم کرد و آن را «مداخله آشکار» در امور داخلی این کشور خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، حزب الله لبنان تحریم‌های ایالات متحده علیه «جبران باسیل» رئیس بزرگترین تشکل سیاسی مسیحی در لبنان و وزیر خارجه سابق این کشور را محکوم کرد و آن را تلاشی با هدف تحمیل اوامر مقامات واشنگتن به لبنان خواند.

حزب الله لبنان با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این اقدام کاخ سفید، به صراحت اعلام کرد که این اقدام «یک تصمیم کاملاً سیاسی و مداخله‌ای آشکار و بی‌شرمانه در امور داخلی لبنان است».

در ادامه این بیانیه آمده است: «این تصمیم مخصوصاً با این هدف گرفته شده که یک گروه بزرگ سیاسی لبنان را به گردن نهادن در برابر شروط و اوامر آمریکا بر لبنان وادار کند».

گفتنی است که ایالات متحده روز جمعه جبران باسیل، رهبر جنبش ملی آزاد لبنان و داماد «میشل عون» بنیانگذار این جنبش را به اتهام فساد و رابطه با گروه حزب الله لبنان تحریم کرد.

لازم به ذکر است که جنبش ملی آزاد با حزب الله لبنان یک ائتلاف سیاسی تشکیل داده و جبران باسیل حزب الله را برای دفاع از لبنان حیاتی می‌داند.

به گزارش مهر، روزنامه وال‌استریت ژورنال آمریکا روز جمعه مدعی شد که دولت آمریکا برای کاستن از نفوذ حزب الله در ساختار قدرت لبنان، قصد دارد علیه «جبران باسیل» مقام سیاسی و سابق این کشور تحریم‌هایی وضع کند.

این روزنامه همچنین به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که وزارت خزانه داری ایالات متحده و همچنین «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا با وضع این تحریم‌ها موافقت کرده‌اند.

گفتنی است که دولت ترامپ در دنباله سیاست‌های خصمانه خود علیه حزب الله این تصمیم را گرفته است. پیش از این نیز در ماه شهریور گذشته، مقامات واشنگتن دو تن از وزرای پیشین لبنان به نام‌های «یوسف فنیانوس» و «علی حسن الخلیل» – به ترتیب وزیر ترابری و دارایی لبنان- را به اتهام فساد و حمایت مالی از حزب‌الله تحریم کرد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها