• امروز : چهارشنبه - ۶ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Wednesday - 28 July - 2021

تحصن اردنی‌ها برابر سفارت فرانسه در محکومیت اهانت به اسلام

  • 06 آبان 1399 - 22:01


شهروندان اردنی امروز با برپایی تحصن در برابر سفارت فرانسه هتک حرمت رئیس جمهور و رسانه‌های فرانسه به ساحت پیامبر اکرم(ص) را محکوم کردند.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، شهروندان اردنی امروز سه شنبه با تحصن برابر سفارت فرانسه در امان، به توهین رئیس جمهور فرانسه به دین اسلام و انتشار کاریکاتورهای موهن به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) اعتراض کردند.

به گزارش روزنامه اردنی «الغد»، معترضان ضمن سر دادن شعارهای اسلامی، تحریم کالاهای فرانسوی را خواستار شدند.

این در حالی است که شمار زیادی از نیروهای امنیتی در اطراف ساختمان سفارت فرانسه در اردن مستقر هستند و مانع نزدیک شدن معترضان به آنجا می‌شوند.

انتشار کاریکاتوری موهن در یک نشریه فرانسوی در دو هفته گذشته خشم جوامع اسلامی را برانگیخته است. این خشم با سخنان «امانوئل ماکرون» در چهارشنبه هفته گذشته که به حمایت از این اقدام به بهانه آزادی عقیده پرداخته بود، دو چندان شده و مقامات بسیاری از کشورها از جمله اردوغان و عمران خان، موضع رئیس‌جمهور فرانسه را محکوم کرده‌اند.

 وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز روز گذشته در پی استمرار لجوجانه اقدامات اهانت آمیز به ساحت پیامبر رحمت (ص) در فرانسه که در کمال تاسف در مواردی با حمایت برخی مقامات رسمی نیز همراه بوده است، هرگونه اهانت و بی احترامی به پیامبران الهی خصوصا خاتم آنها رسول مکرم اسلام را به شدت محکوم کرد.

انتهای پیام/.


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code