• امروز : یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Sunday - 1 August - 2021

تحصیل ۲۷۰۰ طلبه در خراسان شمالی/ از مهاجرت طلاب جلوگیری شود

  • 31 خرداد 1400 - 14:36

بجنورد- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی از تحصیل ۲ هزار و ۷۰۰ طلبه در ۱۵ مدرسه علمیه استان خبر داد و گفت: ساخت مدارس علمیه با امکانات مناسب می تواند مهاجرت طلاب از استان را به حداقل برساند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری صبح دو شنبه در بازدید از پروژه احداث ساختمان مدرسه علمیه تخصصی امام خامنه‌ای بجنورد، اظهار کرد: مدرسه علمیه تخصصی امام خامنه‌ای از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب به استان از چند سال پیش در استان راه‌اندازی شد و تاکنون منشأ خیر و برکات فراوانی بوده است.

امام جمعه بجنورد ادامه داد: در حال حاضر ۱۹۰ نفر طلبه سطح ۳ در این مدرسه علمیه در حال تحصیل هستند؛ اما به دلیل آماده نبودن ساختمان آن، در حسینیه اجاره‌ای مستقر شده‌اند که فضای آموزشی و کتابخانه‌ای مطلوبی ندارد.

وی افزود: با تکمیل ساختمان در حال احداث این مدرسه علمیه تخصصی امکان تحصیل ۲۰۰ طلبه دیگر در سطح ۳ این حوزه علمیه مهیا شده و به فضل الهی مهاجرت تحصیلی طلاب از استان به پایان می‌رسد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری تصریح کرد: به فضل الهی با افتتاح ساختمان جدید این مدرسه علمیه در آینده نزدیک، شاهد افزایش حضور طلاب سطوح عالی در استان خواهیم بود.

وی افزود: راه‌اندازی مدرسه علمیه تخصصی امام خامنه‌ای بجنورد در سال‌های اخیر نقش ویژه‌ای در جلوگیری از مهاجرت تحصیلی و خروج طلاب از استان داشته و تکمیل ساختمان آن و افزایش ظرفیت پذیرش و تحصیل طلبه در این مدرسه علمیه می‌تواند روند مهاجرت طلاب از استان را به حداقل برساند.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی در انتها با اشاره به اینکه امسال بیش از دو هزار و ۷۰۰ طلبه در ۱۵ مدرسه علمیه استان تحصیل می‌کنند، گفت: امسال ۱۱۲ طلبه حوزه علمیه خراسان شمالی از طریق شرکت در آزمون‌های سراسری سازمان سنجش برای تدریس در مقاطع مختلف تحصیلی وارد بدنه آموزش‌وپرورش شده‌اند.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0