تحقق تمدن نوین اسلامی در جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی

  • 15 آذر 1399 - 11:11
تحقق تمدن نوین اسلامی در جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی

از اهداف هشتمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی، تحقق جامعه رضوی در راستای تمدن نوین اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد حسین اسماعیلی دبیر جشنواره هشتمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی اعلام کرد: تحقق جامعه رضوی و سبک زندگی ایرانی اسلامی در راستای تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب مهمترین هدف هشتمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی است که از طریق تولید محتوای فاخر در فضای مجازی دنبال می‌شود.

محمد حسین اسماعیلی دبیر هشتمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی، با اشاره به روند برگزاری هشتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی، اظهار داشت: هشتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین و مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین المللی امام رضا (ع) و آستان قدس رضوب، در چهار محور ارزش‌های فردی، اجتماعی، حاکمیتی و زیارت برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در بخش ارزش‌های فردی، مصادیقی همچون اخلاق، صداقت و راستگویی را مدنظر داریم؛ چراکه این مصادیق در سیره امام رضا (ع) است و ایشان بر این مصادیق تأکید دارند.

دبیر هشتمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی تصریح کرد: در بخش ارزش‌های اجتماعی، مصادیقی همچون کمک و مساوات و همدلی و مدافعان سلامت است. اگر مروری بر سیره امام رضا (ع) داشته باشیم، متوجه می‌شویم که ایشان بر احسان به خلق و کمک به دیگران تأکید دارند و ما باید بتوانیم این مصادیق را در جامعه امروز نمایش دهیم.

اسماعیلی اظهار داشت: در بخش حاکمیتی همدلی و تعاون میان دولت و مردم؛ مسئولان و مردم باید نمایش و الگوسازی شود.

وی ادامه داد: در بخش زیارت سعی داریم این موضوع را فرهنگسازی کنیم که ساده به زیارت نگاه نکنند، بلکه زیارت همراه با معنویت باشد. ما به واسطه ویدئو، نماهنگ، عکس، موسن گرافیک و اینفوگرافی و دیگر آثار سعی داریم این مفاهیم را به تصویر بکشیم.

دبیر هشتمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی تصریح کرد: مجموع جوایزمان در امسال نسبت به سال گذشته بیش از ۵ برابر شده و در بخش تخصصی ۲۴ میلیون تومان و در بخش مردمی ۳۰ میلیون تومان جایزه توزیع خواهد شد.

وی بیان کرد: تا کنون تعداد آثار ارسالی بیش از ۵۰۰۰ اثر بوده که نسبت به کل آثار دوره قبل رشد چشمگیری داشته است و مخاطبان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند از طریق رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی تا ۱۵ دی ماه اقدام کنند. همچنین برای تحقق این امر دو هشتگ امام رضا و امام رئوف را در نظر گرفته‌ایم.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0