شهرستان ها

تحقق ۹۳ درصدی درآمدهای لرستان

خرم‌آباد- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان، گفت: میزان درآمدهای دستگاه‌های اجرایی استان امسال ۹۳ درصد تحقق پیدا کرده است.

به‬ گزارش‬ خبرنگار‬ مهر، ‬ سمانه‬ حسن پور‬ امروز‬ شنبه‬ در‬ جمع‬ خبرنگاران، اظهار‬ داشت: مسئولیت درآمدهای عمومی دولت و تلاش برای تحقق درآمدهای استان بر عهده دستگاه‌های اجرایی است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه درآمدهای استانی و تحقق تخصیص اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی باید به‌صورت مستمر پیگیری‬ شود، عنوان‬ کرد: درآمدهای مصوبی که برای استان لرستان در نظر گرفته و ابلاغ شده ۶۹۸ میلیارد تومان است که بیشترین سهم آن با ۸۱ درصد مربوط به امور مالیاتی، ۱۴ درصد نیروی انتظامی و ۱.۶ درصد ثبت اسناد است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان با اشاره به اینکه درصد تحقق درآمدها در شش ماهه نخست سال‌جاری، ۹۳ درصد بوده است، افزود: با توجه به فشارهای درآمدی و رفع مشکلات در این زمینه، امسال موضوع درآمدها برای استان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

حسن‌پور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه روند تحقق درآمدهای استان اعم از مصوب و عملکرد در سال ۹۳، حدود ۹۳.۴ درصد بوده است، بیان کرد: این رقم در سال ۹۴، حدود ۱۰۴ درصد، در سال ۹۵، حدود ۹۲ درصد، در سال ۹۶، حدود ۹۲.۳ درصد در سال ۹۷، حدود ۸۷.۴ و در سال ۹۸، حدود ۹۱ درصد بوده است.

وی، ‬ عنوان‬ کرد: میزان تخصیص اعتبارات ارتباط مستقیمی با میزان درآمدها دارد به همین دلیل دستگاه‌های اجرایی در این زمینه باید نهایت تلاش خود را به‌کار بگیرند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا