تحقیقات اروپایی ها در مورد تخلفات اینستگرام

  • 29 مهر 1399 - 7:37


نحوه مدیریت داده های شخصی کودکان توسط شبکه اجتماعی آمریکایی اینستگرام از سوی اتحادیه اروپا بررسی می شود تا تخلفات احتمالی آن مشخص شود.


به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، رگولاتورهای اتحادیه اروپا بیم دارند که ممکن است اطلاعات شخصی کاربران کم سن و سال اینستگرام مورد سوء استفاده قرار بگیرد و کودکان به علت سادگی و بی اطلاعی احتمالا داده های شخصی خود را در معرض افشا قرار می دهند.

این بررسی ها پس از انتشار گزارش هایی آغاز شده که نشان می دهد اینستگرام داده های شخصی کاربران 13 ساله خود را هم در اختیار شرکت های تجاری قرار داده است. هدف از این اقدامات بازاریابی و نمایش هدفمند تبلیغات دیجیتال بوده است. از جمله داده های افشاشده بدین شکل می توان به آدرس های ایمیل و شماره های تلفن همراه کودکان اشاره کرد.

* احتمال جریمه سنگین اینستگرام

فیس بوک مالک اینستگرام این ادعاها را رد کرده و می گوید که با تحقیقات اتحادیه اروپا همکاری می کند. اگر این اتهام ثابت شود، جریمه مالی سنگینی در انتظار اینستگرام و شرکت فیس بوک است. پیش از این برخی شرکت های فناوری دیگر آمریکایی نیز با اتهاماتی در مورد نقض حریم شخصی کاربران خود مواجه شده بودند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0