شهرستان ها

تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار بیش‌از ۴۰ درصد رشد داشته است

چابهار- سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار در سه ماهه نخست امسال بیش‌از ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، ناصر روانبخش اظهار داشت: تخلیه و انتقال کالاهای اساسی نیز در مدت مشابه رشد ۲۱ درصدی را نشان می‌دهد.

وی گفت: در راستای استفاده از ظرفیت‌های بندر چابهار و تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز کشور با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار رشد خوبی داشته و نشان از رونق بیشتر پس از افتتاح است.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بیشترین سهم واردات کالاهای اساسی از بندر چابهار در طی این مدت متعلق به گندم و برنج بوده و تخلیه گندم از ابتدای سالجاری تاکنون نسبت به سال قبل بیش از ۲ برابر رشد داشته است.

وی تصریح کرد: افزایش مستمر عملیات تخلیه و بارگیری کالای غیر نفتی طی سال‌های گذشته و ابتدای سال جاری از طریق بندر چابهار اتفاق افتاده و در بهار امسال نسبت به سال گذشته ۷۴ درصد رشد داشته است.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا