شهرستان ها

تداوم فعالیت‌های آبخیزداری در پاکدشت ضرورتی اجتناب ناپذیر است

پاکدشت- فرماندار پاکدشت با اشاره به اینکه عملیات آبخیزداری، راهکاری کلیدی جهت کنترل سیل و جلوگیری از خسارت ها است، گفت: تداوم فعالیت‌های آبخیزداری در پاکدشت ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

به گزارش خبرنگار مهر، هادی تمهیدی صبح شنبه در حاشیه بازدید از پروژه‌های آبخیزداری اجرا شده در حوزه آبخیز توچال پاکدشت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عملیات آبخیزداری راهکاری کلیدی جهت کنترل سیل و جلوگیری از خسارت‌های مالی و جانی به شمار می‌آید.

وی افزود: با توجه به اثر بخشی فعالیت‌های آبخیزداری، نگاه جدیدی در خصوص اجرای این گونه اقدامات در بین مردم و مسئولان شکل گرفته است.

تمهیدی بیان داشت: با توجه به اینکه شهرستان پاکدشت سابقه سیل خیزی را در کارنامه خود دارد، اقدامات آبخیزداری انجام شده در این منطقه کنترل سیلاب و جلوگیری از بروز خسارت را به همراه خواهد داشت.

فرماندار شهرستان پاکدشت تأکید کرد: از آنجایی که تمامی حوزه‌های آبخیز این شهرستان مشرف به مناطق شهری و روستایی از جمله مناطق مسکونی، تأسیسات، جاده امام رضا (ع) اراضی کشاورزی و روستاها و مراکز صنعتی هستند، از این رو به منظور حفظ و امنیت این مناطق در مقابل بارش‌های یکباره و وقوع سیلاب‌ها تداوم فعالیت‌های آبخیزداری ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا