سیاسی

تذکر ۳۳ نماینده درباره ضرورت تسریع در سامانه ثبت‌نام جاماندگان و متقاضیان جدید دریافت یارانه

عضو هیئت رئیسه مجلس تذکر ۳۳ نماینده به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره ضرورت تسریع در سامانه ثبت‌نام جاماندگان و متقاضیان جدید دریافت یارانه را قرائت کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، روح اله متفکرآزاد عضو هیأت رئیسه مجلس، در نشست علنی امروز (یکشنبه، 25 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان خطاب به رئیس جمهور و مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

-تذکر مهدی اسماعیلی نماینده میانه و 54 نماینده به وزیر ورزش و جوانان درباره ضرورت توجه به امور جوانان به ویژه امکانات ورزشی در شهرستان های کوچک و مناطق محروم، همچنین به وزیر جهاد کشاورزی در مورد لزوم تسریع در پرداخت خسارات ناشی از خشکسالی کشاورزان و باغداران میانه.

-تذکر فرهاد بشیری نماینده پاکدشت و 20 نماینده به وزرای راه و شهرسازی و کشور؛ لزوم تسریع در تعریض محور قلعه نو و گلستان شهدا

-تذکر عباس مقتدایی نماینده اصفهان به همراه 34 نماینده به وزیر صمت؛ ضرورت جلوگیری از خام فروشی به ویژه در سنگ آهن و کنسانتره، همچنین به همراه 56 نماینده به رئیس جمهور؛ لزوم رسیدگی به وضعیت استخدام پرستاران و پرداخت فوق العاده خاص.

-تذکر حسین محمدصالحی دارانی نماینده فریدن و 36 نماینده به وزیر راه و شهرسازی؛ لزوم حل مشکل مسکن روستایی و بازنگری در تسهیلات.

-تذکر حسین حق وردی نماینده شهریار به همراه 45 نماینده به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش؛ ضرورت بازپرداخت یک میلیون تومان کسر شده از حقوق نیروهای خدماتی آموزش و پرورش در فروردین ماه و عدم کسری این مبلغ در حقوق ماه های آتی.

-تذکر سید سلمان ذاکر نماینده ارومیه به وزیر نیرو؛ لزوم بازنگری و تمدید پروانه سهمیه آب 106 پرورش دهنده ماهی در شهرستان ارومیه، همچنین به وزیر راه و شهرسازی؛ لزوم مبارزه با انحصار خریداران کشنده های اسقاطی.

-تذکر زهره سادات لاجوردی نماینده تهران به وزیر کشور؛ ضرورت برخورد جدی تر و سرعت عمل بیشتر در اعمال مجازات ها نسبت به سارقان و زورگیران.

-تذکر محمدحسن آصفری نماینده اراک به همراه 32 نماینده به رئیس جمهور؛ ضرورت توجه دولت به وضعیت مسکن معلولان و همچنین اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت، همچنین به همراه 37 نماینده به رئیس جمهور؛ ضرورت توجه دولت به بازنشستگان کشوری و لشگری به ویژه کسانی که حقوقشان زیر خط فقر قرار دارد.

– تذکر جعفر قادری نماینده شیراز و زرقان به همراه 37 نفر از نمایندگان به وزرای راه و شهرسازی و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی: لزوم تسریع در تعیین تکلیف در صدور مجوزهای مجتمع‌های خدماتی بین راهی.

– تذکر مهدی شریفیان نماینده تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس به همراه 45 نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: چرا وزارتخانه به پیگیری مکرر نمایندگان برای افزایش اعتبار ترمیم و بازسازی راه‌های روستایی کم‌توجه بوده و جهت ایمن‌سازی این راه‌ها اقدامی نمی‌کند. همچنین تذکر وی به همراه 43 نفر از نمایندگان به وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و کشور: لزوم هماهنگی بین اپراتورهای تحت نظارت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در تسهیل اختصاص فضای مناسب برای نصب آنتن‌های مخابراتی.

– تذکر جبار کوچکی‌نژاد نماینده رشت به وزیر راه و شهرسازی: علت بی‌نظمی در حمل و نقل مسافر در فرودگاه‌ها و نیز ضرورت توجه به کشت دوم محصولات کشاورزی و ارگانیک.

– تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر و میمه و برخوار به همراه 38 نفر از نمایندگان به وزیر کشور: لزوم اعطای تسهیلات جهت تعویض تاکسی‌های فرسوده به استناد تبصره (1) و (2) ماده (8) قانون هوای پاک.

– تذکر احمد مرادی نماینده بندرعباس ،قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر به همراه 21 نفر از نمایندگان به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت: لزوم رسیدگی به افزایش قیمت کالاهای اساسی و کمبود روغن در کشور.

– تذکر سیدمجتبی محفوظی نماینده آبادان به همراه 19 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم انجام اقدامات عملی توسط دولتمردان

– احسان ارکانی نماینده نیشابور و فیروزه به همراه 28 نفر از نمایندگان به وزیر امور اقتصادی و دارایی: ضرورت کنترل قیمت کالاهای گران شده با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی اعلام شده توسط وزارت اقتصاد. همچنین تذکر به وزرای جهاد کشاورزی و نفت: لزوم کنترل قیمت کالاهای اساسی گران شده و نظارت بر بازار اقلام قضایی و کاهش فشار معیشتی وارده بر مردم و نیز علت قطع گاز سهمیه نیروگاه سیکل ترکیبی نیشابور چیست.

–  علیرضا ورناصری قندعلی نماینده مسجدسلیمان و لالی و هفتگل و اندیکا به همراه 32 نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ضرورت تسریع در سامانه ثبت‌نام جاماندگان و متقاضیان جدید دریافت یارانه. همچنین تذکر به همراه 13 نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی: ضرورت تسریع در رسیدگی به معضلات کمبودهای بهداشتی در مناطق کم برخوردار استان خوزستان به ویژه در حوزه انتخابیه‌اش. همچنین تذکر به همراه 19 نفر از نمایندگان به وزرای بهداشت و درمان و جهاد کشاورزی: ضرورت تسریع در اقدامات حمایت‌محور جهت کشت داروهای گیاهی در مناطق مستعد کشور به ویژه در استان خوزستان.

– تذکر بهزاد رحیمی نماینده سقز و بانه به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ضرورت بازنگری در دهک‌های درآمدی.

– تذکر محمد خدابخشی نماینده الیگودرز به وزیر کشور: ضرورت تسریع در ارتقاء رده نیروی انتظامی شهرستان الیگودرز و افزایش تعداد پاسگاه‌های نیروی انتظامی این شهرستان. همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی: علت اجرایی نشدن طرح‌های مصوب حوزه آبخیزداری برای شهرستان الیگودرز.

– تذکر بهزاد علیزاده نمایندهدهلران، دره شهر به همراه 13 نفر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم افزایش نظارت و بازرسی بر افزایش قیمت لوازم خانگی تولید داخل علیرغم حمایت‌های همه جانبه مجلس. همچنین تذکر به همراه 19 نفر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم رسیدگی به وضعیت نامناسب و غیراستاندارد خودروهای تولید داخل. همچنین تذکر به وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی: رسیدگی فوری به افزایش قیمت‌ و کمبود دارو برای بیماران خاص و ضرورت توجه کافی و استفاده درست از ظرفیت‌های گردشگری حوزه انتخابیه دهلران. همچنین تذکر به همراه 16 نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم تسریع در رسیدگی به وضعیت معیشتی نامناسب دامداران کشور. همچنین تذکر به وزیر نیرو: لزوم چاره‌اندیشی برای وضعیت نگران‌کننده سدهای کشور.

-تذکر  حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر و میمه و برخوار به همراه 38 نفر از نمایندگان به وزیر کشور: لزوم اعطای تسهیلات جهت تعویض تاکسی‌های فرسوده به استناد تبصره (1) و (2) ماده (8) قانون هوای پاک.

– احمد مرادی نماینده بندرعباس ،قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر به همراه 21 نفر از نمایندگان به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت: لزوم رسیدگی به افزایش قیمت کالاهای اساسی و کمبود روغن در کشور.

انتهای‌ پیام/

منبع خبرگزاری تسنیم

دکمه بازگشت به بالا