تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

ترامپ ممکن است اطلاعات حساس امنیتی را از رده محرمانه خارج کند

  • 21 آبان 1399 - 22:25


مقام‌های ارشد نظامی و اطلاعاتی دولت دونالد ترامپ قویاً او را از علنی کردن اطلاعاتی درباره روسیه که می‌تواند به افشاسازی روش‌های گردآوری اطلاعات منجر شود منع کرده‌اند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دیوید ایگناتیوس»، خبرنگار مشهور و ستون‌نویس روزنامه «واشنگتن‌پست» در گزارشی مختصر به شرح آنچه «جدال‌های پشت‌پرده برای مهار خطر دونالد ترامپ» خوانده پرداخته است. 

ایگناتیوس در این یادداشت که چهارشنبه در واشنگتن‌پست منتشرشده می‌نویسد مقام‌های ارشد نظامی و اطلاعاتی دولت ترامپ قویاً او را از علنی کردن اطلاعاتی درباره روسیه که می‌تواند به افشاسازی روش‌های گردآوری اطلاعات منجر شود منع کردهد. مشاوران ترامپ به او گفته‌اند این مسئله همچنین خشم شدید متحدان کلیدی آمریکا را به همراه خواهد داشت.

جدال‌های شدیدی در خصوص این موضوع از چند روز قبل از سوم نوامبر، تاریخ برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا آغاز شده و تا بعد از آن ادامه داشته است.

ترامپ و نزدیکان او معتقدند خارج کردن این اطلاعات از رده محرمانه می‌تواند ادعاها درباره نقش دولت روسیه در پیروزی او در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ را باطل کند.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا بعد از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ مدعی شدند دولت روسیه به نفع او در انتخابات دخالت کرده است. مسکو این ادعاها را قویاً رد کرده است.

این مسئله یکی از دلایل اختلاف ترامپ با نهادهای اطلاعاتی آمریکا هم به شمار می‌رود. ترامپ در کنفرانس خبری مشترکی که سال ۲۰۱۸ در هلسینکی با «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه داشت، در حضور او گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا درباره دخالت مسکو در انتخابات را رد کرد که با انتقادات تند و گسترده در آمریکا روبه‌رو شد.

 بعد از این کنفرانس خبری محافل سیاسی در آمریکا از سیاستمداران هم‌حزبی ترامپ گرفته تا دموکرات‌ها و رسانه‌ها و کارشناسان ترامپ را به تضعیف نهادهای اطلاعاتی آمریکا در حضور رهبر یک کشور متخاصم متهم کردند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها