تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 1 شوال 1442 Wednesday, 12 May , 2021

ترخیص کالاهای رسوبی تا پایان آبان/ تخصیص سهمیه ویژه روغن به صنوف

  • 12 آبان 1399 - 11:00

دبیر کارگروه ستاد تنظیم بازار با اشاره به ترخیص کالاهای رسوبی تا پایان آبان، گفت: برای روغن اتحادیه های صنفی، طی یکی دو روز آینده، سهمیه ویژه ای داده می شود تا مشکلات در این بخش رفع شود. 

به گزارش خبرنگار مهر، عباس قبادی در نشست ستاد تنظیم بازار، اظهار داشت: با تصمیماتی که در ستاد هماهنگی اقتصادی گرفته شد، ترخیص کالاهای اساسی مورد نیاز با سرعت بالایی انجام شود؛ همچنین دیشب توافق شد که ۲ تا ۳ میلیون کالای رسوبی با سرعت بیشتری و تا پایان آبان ماه ترخیص شود.

معاون وزیر صمت با اشاره به وضعیت جوجه ریزی، افزود: در مجموعه جهاد کشاورزی با صمت مقرر شد که با ورود نهاده‌های دامی، جوجه ریزی سرعت گیرد تا در فصل تولید مرغ یعنی طی هفته‌های آتی، مشکلی پیش نیاید.

وی ادامه داد: در حال حاضر بازار مرغ بازار نسبتاً باثباتی شده است اما با آنچه که مدنظر ستاد تنظیم بازار است، مقداری فاصله دارد.

قبادی به توزیع روغن خام در سطح عرضه اشاره کرد و گفت: در بحث روغن خانوار مشکلی نداریم و هم اکنون در سطح عرضه روغن خام عرضه می‌شود. امیدواریم مشکلاتی هم که وجود دارد تا پایان هفته حل شود تا روغن نباتی نیز به وفور عرضه شود.

دبیر کارگروه ستاد تنظیم بازار افزود: همچنین برای روغن اتحادیه‌های صنفی همچون قنادی‌ها نیز طی یکی دو روز آینده، سهمیه ویژه ای داده می‌شود تا مشکلات در این بخش رفع شود.

قبادی در مورد گوشت قرمز نیز گفت: شرایط بازار گوشت قرمز خوب بوده و از یک ثبات مناسبی برخورد است. با هماهنگی در بخش تولید دام، کشتار و عرضه به ویژه در میادین میوه و تره بار، مقرر شد عرضه دام زنده و توزیع گوشت قرمز در فروشگاه‌ها و به ویژه در میادین میوه و تره بار مستقیم انجام شود و می‌توان گفت که گوشت با قیمت مناسبی به دست مردم برسد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها