تاریخ : جمعه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 12 رمضان 1442 Friday, 23 April , 2021

تردیدهای اساسی «کن» در سایه کرونا/ تاریخ برگزاری هنوز مشخص نیست!

  • 07 آبان 1399 - 9:52

کووید ۱۹ جشنواره کن آینده را نیز با سه احتمال برای برگزاری روبه‌رو کرده و هنوز هیچ چیز درباره شرایط برگزاری آن قطعی نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، تیری فرمو مدیر فستیوال فیلم کن جزییات سه سناریو که این فستیوال برای سال آینده در ارتباط با عدم اطمینان کووید -۱۹ طراحی کرده است را اعلام کرد.

فرمو توضیح داد که سازمان‌دهندگان این فستیوال، که فعلاً قرار است بین روزهای یازدهم تا بیست‌ودوم ماه مه برگزار شود، با مسئولان محلی همکاری کرده‌اند تا سه تاریخ برگزاری داشته باشند که در ماه جولای و آگوست خواهد بود تا اگر مجبور به عقب انداختن فستیوال سال بعد شوند، آمادگی آن را برای برگزاری در ماه‌های بعد داشته باشند.

فرمو گفت: با تمام قلبم امیدوارم که فستیوال در ماه مه برگزار شود. اما اگر کن در ماه مه و آن‌طور که امیدواریم برگزار نشود، آن را به تعویق می‌اندازیم. اگر نتوانیم تحت شرایطی که می‌خواهیم آن را در مه برگزار کنیم، راهکارهای دیگری داریم. نخستین برنامه تعیین شده برای نیمه اول جولای، دومی برای نیمه دوم جولای و سومی برای نیمه دوم آگوست است. نیمه اول آگوست معمولاً فصل تعطیلات در کل فرانسه است و در نتیجه قابل دسترسی نبود.

فرمو گفت: این یک احتمال ناگزیر است که ما آن را با مسئولان محلی مطرح کرده‌ایم. تقریباً همه‌اش را از روی خرافات تعیین کردیم و امیدواریم مجبور نشویم از آن استفاده کنیم. همه‌مان تحت این باور کار می‌کنیم که در مه ۲۰۲۱ کن تبدیل به نخستین رخداد پس از پاندمی شود.

اگر کن اواسط آگوست برگزار شود، نزدیک فستیوال فیلم ونیز خواهد بود که قرار است بین روزهای اول تا یازدهم سپتامبر ۲۰۲۱ برگزار شود. با وجود اینکه چنین اتفاقی مسلماً باعث تشدید حساسیت فصل جوایز پاییز می‌شود، سازمان‌دهندگان کن می‌خواهند از وقوع آن جلوگیری کنند.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code