ترور شخصیت ها اراده دانشمندان ایرانی برای پیشرفت را قوی تر می کند

  • 14 آذر 1399 - 14:34

رشت- امام جمعه رشت ترور شهید «فخری زاده» را نشانه ترس دشمن از نظام مقدس اسلامی دانست و گفت: ترور شخصیت های علمی اراده دانشمندان ایرانی برای پیشرفت را قوی تر می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی امروز در سخنان پیام جمعه که در مصلای امام خمینی (ره) رشت بدون مستمع برگزار شد، با بیان اینکه شهادت کار مردان خداست و بالاترین مقامی است که انسان می‌تواند به آن دست یابد، اظهار داشت: ترور نخبگانی همچون دکتر «محسن فخری زاده‌ها» نشانه ترس دشمن از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و این ترورها روز به روز اراده دانشمندان این کشور را قوی‌تر خواهد کرد.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه ترور «محسن فخری زاده» این مساله را برای افکار عمومی روشن ساخت که آمریکا و صهیونیست‌ها دشمن ملت ایران هستند، گفت: این شهادت که شرارت دشمن را به نسل معاصر و برخی از افراد غافل در جامعه نشان داد.

وی در ادامه با یادآوری واقعه تاریخی ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲، افزود: شهادت دانشجویان توسط رژیم ستم شاهی الگویی است که باید جوانان دانشگاهی را در مسیر انقلاب و رهبری و مبارزه با باطل سوق دهد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه دشمن فرهیختگان جامعه را هدف گرفته تا مردم ما را از مسیر اصلی دور کند، تصریح کرد: دغدغه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری باید جدی گرفته شود تا شاهد ویرانگری فرهنگی در جامعه نباشیم.

آیت الله فلاحتی با تاکید بر اینکه فرهنگ غرب بر اساس برهنگی و نگاه ابزاری در بین زن و مرد شکل گرفته است، افزود: مقام معظم رهبری فرهنگ غرب را برنامه ریزی برای فساد انسان می‌داند تا فضائل اخلاقی را از بشر دور کند در این راستا نوع پوشش برخی افراد در جامعه برازنده مردم ما نیست.

آیت الله فلاحتی اصلاح فرهنگ عمومی مطالبه مردم از شورای عالی انقلاب فرهنگی دانست و گفت: دشمن به عرصه فرهنگ عمومی ورود کرده و این موضوع سبب شده تا ما در شورای فرهنگ عمومی استان‌ها دغدغه فرهنگ جامعه را داشته باشیم.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه سازمان ملل جرثومه جهانی و بلا برای ملت‌ها است و اگر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل حضور دارد از آن جهت است که از ظلم این سازمان علیه ملت‌ها بکاهیم، تصریح کرد: خاورمیانه به میدان تاخت و تاز آمریکا و اروپا تبدیل شده که با نام حقوق بشر بزرگ‌ترین پایمال کنندگان حقوق بشر هستند.

آیت الله فلاحتی وحدت بین نخبگان دنیای اسلام را تنها راه نجات امت مسلمان دانست و افزود: به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی جنایت بزرگ سازمان ملل است.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0