ترور شخصیت ها نشانه ضعف دشمن در برابر قدرت ایران است

  • 14 آذر 1399 - 14:21

اسالم- امام جمعه اسالم گفت: دشمنان نظام مقدس اسلامی بخاطر اینکه قدرت مقابله رو در رو با ایران و پیشرفت های علمی آن را ندارند دست به ترور شخصیت های شاخص انقلاب می زنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد جواد باقری در پیام جمعه ضمن اشاره به تعطیلی نمازهای جمعه، اظهار کرد: هر چند نمازهای جمعه در ظاهر تعطیل است اما رسالت نماز جمعه و ائمه جمعه که ارشاد و راهنمایی مردم است تعطیل نیست و چه خوب است که در روز جمعه از یاد خدا غافل نشویم و از برکات معنوی این روز بهره ببریم.

امام جمعه اسالم با بیان اینکه پس از دو هفته محدودیت کرونایی آمار شهرهای قرمز و تعداد مبتلایان و جان باخته رو به کاهش است، افزود: متأسفانه شهرستان تالش از وضعیت نارنجی به وضعیت قرمز تغییر کرده و این خبر خوبی نیست.

باقری با اشاره به همکاری و مشارکت مردم و کسبه و بازاریان در اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی، گفت: مردم از حضور غیر ضروری در اجتماعات و محافل عمومی پرهیز کنند و کسبه نیز با تحمل محدودیت‌ها به این مسئله دقت داشته باشند که در صورت عدم رعایت این محدودیت‌ها قطعاً در آینده شرایط سخت‌تر خواهد بود.

وی در ادامه به ترور شهید فخری زاده اشاره و بیان کرد: ترور کردن اقدام افراد ضعیف است که وقتی توان مقابله و حضور رو در رو در مقابل حریف را ندارند ناجوانمردانه او را ترور می‌کنند و این بخاطر این است که دشمنان توانایی رویارویی با قدرت و پیشرفت علمی ایران را ندارند لذا دست به ترور و حذف دانشمندان و چهره‌های شاخص انقلاب اسلامی می‌زنند.

نمی‌توانیم سرنوشت کشور را به سلیقه‌های سیاسی و جناحی گره بزنیم

امام جمعه اسالم با بیان اینکه مدعیان مبارزه با تروریسم دستشان به خون شهید فخری زاده آلوده است، گفت: هنوز داغ از دست دادن حاج قاسم سلیمانی را فراموش نکرده بودیم که یک بار دیگر مدعیان مبارزه با تروریسم و دفاع از حقوق بشر ملت ما را که همواره قربانی ترور بوده است داغدار یکی دیگر از فرزندان خود کرد.

وی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب در پی شهادت این شهید بزرگوار، اضافه کرد: ایشان می‌فرمایند هم عاملان یعنی کسانی که در داخل در اجرای این ترور نقش داشتند و هم آمران یعنی کسانی که دستور این ترور را صادر کرده اند باید مجازات شوند و ما برای مجازات و انتقام سخت عجله نداریم بلکه منتظریم انتقام سخت و سنجیده در موقع مناسب از دشمنان ما گرفته شود.

حجت الاسلام باقری به اقدام شایسته مجلس شورای اسلامی در تصویب قانونی برای پایان دادن به حضور یک طرفه ایران در برجام اشاره کرد و گفت: این اقدام باید خیلی زودتر از اینها اتفاق می‌افتاد چرا که آمریکا به تنهایی از برجام خارج شد و سه کشور اروپایی هم فقط وقت کُشی می‌کردند و هیچ اقدامی برای عمل به تعهدات خود انجام نداده بودند پس دلیلی ندارد که به تنهایی به تعهدات خود عمل کنیم و امیدواریم که دولت محترم هم سریعاً این مصوبه مجلس را اجرا و عملی کنند.

وی افزود: از آنجا که مسئله هسته‌ای یک مسئله ملی است و نمی‌توان سرنوشت کشور را به سلیقه‌های سیاسی و جناحی دولت‌ها و مجلس‌ها گره زد تا هر کدام طبق سلیقه خود اقدام کنند و سختی و فشار آن بر مردم وارد می‌شود لذا به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد می‌کنم قانونی تصویب کند تا سازمان انرژی اتمی و تمام فعالیت‌های هسته‌ای مانند نیروهای مسلح تحت امر رهبری قرار گیرند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0