شهرستان ها

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مختص دستگاه خاصی نیست

البرز – استاندار البرز گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مختص دستگاه و امکان خاصی نیست بلکه همه ما در این زمینه مسئول هستیم و باید راهکار، برنامه و بودجه اختصاص دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی عبداللهی بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان که در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، با بیان اینکه البرز خاستگاه و محل زندگی بیش از ۵ هزار شهید و خانواده بزرگوار آنهاست، افزود: بارها بر این امر تاکید داشته‌ام که باید المان و نمادهای متناسب با هویت ایرانی اسلامی و مردم شهید پرور البرز در تمامی شهرها و شهرستان‌های استان طراحی و اجرا شود.

وی ادامه داد: بر این اساس از شهرداری کرج خواسته‌ام که با استفاده از مشاور، نسبت به اجرای ورودی‌ها و خروجی‌های کلانشهر کرج بویژه از آزادراه تهران کرج قزوین، اقدام کند.

عبداللهی گفت: باید به سمتی برویم که تابلوها، بنرها و بیلبوردهای شهری با مدیریت واحد، ساماندهی شوند تا این امکانات در مناسبت‌های مختلف با وحدت رویه و همپوشانی، مورد استفاده قرار گیرند.

وی افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مختص دستگاه و امکان خاصی نیست بلکه همه ما در این زمینه مسئول هستیم و باید راهکار، برنامه و بودجه اختصاص دهیم.

استاندار البرز گفت: وجود مقدس و ارزشمند شهدای گمنام در نقاط استان، یک ظرفیت معنوی بزرگ است از این رو باید برای برگزاری مراسم ویژه در این اماکن برنامه داشته باشیم.

وی افزود: باید مقبره‌های شهدای گمنام ساماندهی و بهسازی شوند تا مکان و ماوایی برای مردم شهید پرور استان شوند.
عبداللهی گفت: تمامی دستگاه‌های باید برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اتحاد و همدلی داشته باشند چراکه در سایه وحدت و همبستگی می‌توانیم اقدامات تأثیرگذاری را رقم بزنیم.

وی افزود: یادواره شهدای شهرستان کرج نیز در ۲۲ اسفندماه امسال با افتخار برگزار خواهد شد ولی باید در آن برهه زمانی وضعیت شیوع کرونا را نیز در نظر گرفته و تصمیم نهایی را اتخاذ کنیم.

استاندار البرز گفت: از تمامی دستگاه‌های مسئول انتظار می‌رود در خصوص ترویج اخلاق، منش و ولایتمداری سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برنامه ارائه دهند.

خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا