تاریخ : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021

تزریق سوم واکسن کرونا به افراد بالای ۵۰ سال

  • 16 اردیبهشت 1400 - 7:02


به هر فرد بالای ۵۰ سال در انگلیس، سومین تزریق واکسیناسیون ویروس کرونا در پاییز ارائه می‌شود.


به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، براساس تصمیم جدید دولت انگلیس، قبل از آغاز زمستان افراد بالای ۵۰ سال به ویژه آنهایی که بیماری زمینه‌ای دارند تزریق سوم واکسن کرونا را دریافت می‌کنند.

در عین حال این افراد، با آغاز پاییز واکسن آنفلوانزا را دریافت می‌کنند؛ در حال حاضر تزریق دوم واکسن کرونا در انگلیس در حال انجام است. 

 کریس ویتی، مدیر ارشد پزشکی انگلیس می‌گوید: هر کسی که بیش از ۵۰ سال در انگلیس داشته باشد، در پاییز سومین دز از واکسیناسیون کووید ۱۹ را به منظور تلاش برای از بین بردن تهدیدات ناشی از عفونت به طور کامل تا کریسمس دریافت می‌کند.

در حال حاضر برخی از واکسن‌های تأیید شده به طور خاص برای مقابله با انواع جدید ویروس کرونا اصلاح شده‌اند تا از اثربخشی‌ آنها اطمینان کسب شود. 

یافته‌های اولیه آزمایشات، امیدواری‌هایی را در دولت ایجاد کرده است که اطلاح واکسن‌ها می‌توانند تهدیدهای موجود و جدید را باطل کنند.

همچنین اعتقاد بر این است که فقط  افراد با ریسک بالاتر مانند افراد بالای ۵۰ سال و افرادی که دارای شرایط سلامتی زمینه‌ای هستند، نیاز به تزریق سوم دارند؛ یک روش احتمالی برای تزریق در کنار تزریق سالانه آنفولانزا، با تزریقات جداگانه در هر بازو صورت می‌گیرد.

براساس داده‌های موجود، بیش از ۳۴.۶ میلیون نفر در انگلیس اولین دز از واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده‌اند؛ انگلیس، با ۶۷ میلیون نفر جمعیت، برای بیش از ۵۱۰ میلیون دز  از هشت واکسن مختلف معامله کرده است که برخی از آنها هنوز در دست تولید هستند.

انتهای پیام/ 


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها