تسهیلات ویژه پلیس برای ترخیص خودرو و موتورسیکلت‌های توقیفی

  • 02 مرداد 1400 - 19:46
تسهیلات ویژه پلیس برای ترخیص خودرو و موتورسیکلت‌های توقیفی

کرج – رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز از ارائه تسهیلات ویژه پلیس برای ترخیص خودرو و موتورسیکلت‌های توقیفی تا ۱۸ مرداد ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامعلی شرق اظهار کرد: به منظور جلوگیری از ضرور و زیان اموال عمومی و انباشت موتور سیکلت و خودروهای رسوبی و غیررسوبی در توقفگاه‌ها، پلیس راهور استان نسبت به ترخیص فوق العاده آنها اقدام می‌کند.

وی افزود: مالکان وسایل نقلیه چنانچه تاکنون موفق به ترخیص خودرو یا موتور سیکلت خود نشده‌اند می‌توانند با همراه داشتن کارت ملی و اسناد وسیله نقلیه خود به یکی از دفاتر پلیس +۱۰ و در صورت لزوم یگان توقیف کننده مراجعه و درخواست ترخیص وسیله نقلیه خود را ثبت کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز در خصوص تسهیلات ویژه در نظر گرفته شده برای صاحبان خودروهای رسوبی گفت: از مزایای فوق‌العاده ترخیص وسایل نقلیه توقیفی می‌توان به بخشش دو برابری جریمه‌ها، کاهش هزینه‌ای انتقال و پارکینگ برابر تعرفه سال ۹۴، امکان قسط بندی یک‌ساله پرداخت خلافی اشاره کرد.

وی افزود: خودروهای فاقد بیمه نامه شخص ثالث و فاقد گواهینامه رانندگی می‌توانند با سپردن تعهد نامه مبنی بر عدم استفاده تا زمان اخذ بیمه نامه شخص ثالث و یا معرفی فرد دارنده گواهینامه، نسبت به ترخیص وسیله نقلیه خود اقدام کنند.

شرق ادامه داد: مدارک مورد نیاز جهت ترخیص حضور مالک و متصرف قانونی و کارت ملی معتبر، ارائه مدارک خودرو شامل سند مالکیت (برگ سبز)، کارت، سند کارخانه سازنده و بیمه نامه شخص ثالث می‌باشد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز با اشاره به اینکه مدت اجرای این طرح محدود می‌باشد از مالکان وسایل نقلیه توقیفی خواست: به منظور بهره مندی از مزایای این طرح هرچه سریع‌تر برای ترخیص وسیله نقلیه خود اقدام کنند و در صورت هر گونه ابهام و مانع در فرآیند ترخیص با شماره تلفن ۱۲۰ تماس حاصل نمایند.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0