تشخیص اشتباه یک پزشک درباره مرگ نوزاد آبدانانی قابل توجیه نیست

  • 14 آذر 1399 - 15:01

ایلام-رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام گفت: تشخیص اشتباه یک پزشک درباره مرگ نوزاد آبدانانی قابل توجیه نیست و در این راستا مسئولان وزارت بهداشت باید پاسخگو باشند.

بهزاد علیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: انتشار خبر فوت و زنده شدن نوزاد آبدانانی که در بیمارستان امام خمینی (ره) ایلام رخ داده بسیار نگران کننده و غیر قابل قبول است که چنین اشتباه پزشکی رخ بدهد.

وی بیان کرد: وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام علاوه بر برخورد با مسببین موضوع باید برای افکار عمومی شفاف سازی کنند چرا که این حادثه موجب جریحه دار شدن احساسات مردم شده است.

علیزاده با اشاره به اینکه بعد از اطلاع از موضوع بلافاصله برای پیگیری وضعیت درمانی با پدر این نوزاد تماس گرفت است، گفت: از آنجایی که این نوزاد هم اکنون در بیمارستان ابوذر اهواز بستری و تحت مراقبت است برای ارائه خدمات بهتر و سریع‌تر موضوع از طریق تماس تلفنی با معاون پارلمانی وزیر بهداشت پیگیری به عمل آمده، و در بحث خدمات تأکیدات لازم صورت گرفته است.

علیزاده بیان داشت: بدون شک اگر امکانات در مراکز درمانی استان و شهرستان‌ها فراهم بود نیاز به اعزام این نوزاد به بیمارستان استان‌های همجوار نبود و باید مسئولان درمانی کشور به این مهم توجه جدی داشته باشند که تجهیز و تامین امکانات پزشکی از ضروریات بیمارستان شهرستان‌های حوزه جنوب استان است.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0