تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021

تشخیص سریع بیماران مبتلا به کرونا با آزمایش خون

  • 01 اردیبهشت 1400 - 11:39

هر زمان که افراد به بخش اورژانس بیمارستان مراجعه می‌کنند تقریبا همیشه یک آزمایش خون برای تشخیص سریع علائم گرفته می‌شود. اکنون محققان دانشگاه فناوری “آیندهوون” فناوری توسعه داده‌اند که توسط آن می‌توانند سریع تشخص دهند که آیا فرد به کرونا هم مبتلا است یا خیر.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی او، علاقه افراد جهان به اختراع جدیدی که توسط دانشگاه فناوری آیندهوون(TU / e) و بیمارستان کاترین در هلند توسعه یافته است در حال افزایش است چرا که این الگوریتم که “CoLab score” نام دارد می‌تواند به عنوان جایگزینی برای آزمایش سریع پی سی آر برای بیماران “کووید-۱۹” باشد. الگوریتم مذکور براساس تغییراتی که ویروس کرونا در خون ایجاد می‌کند قادر به تشخیص این بیماری است.

این الگوریتم را “روبن دنیر”(Ruben Deneer ) از دانشگاه فناوری آیندهوون و “آرجن کاری بوئر” (Arjen-Kars Boer ) شیمی دان بالینی از بیمارستان کاترین ابداع کردند.

بوئر گفت: سال گذشته در اوج شیوع کرونا ما به این فکر افتادیم که چرا ابزار سریع‌تری وجود ندارد که بتواند کووید-۱۹ را شناسایی کند. در یک اتاق اورژانس(ED) مهم است که هر چه سریع‌تر پزشکان تشخص دهند آیا بیمار به کرونا مبتلا است یا خیر. برای این کار ما شروع به بررسی اطلاعاتی کردیم که قبلاً داشتیم. از بیمارانی که به اتاق اورژانس مراجعه می‌کنند آزمایش خون گرفته می‌شود که این عمل اسکن سریع نامیده می‌شود. خون آنها برای ۳۰ مورد مختلف آزمایش می‌شود. ما از خود پرسیدیم که آیا تغییرات جزئی نیز در خون وجود دارد که مشخصه کووید-۱۹باشد؟ آیا می‌توانیم نوعی بارکد فوری قابل شناسایی پیدا کنیم؟ و بله ما توانستیم.

انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها