شهرستان ها

تشدید جنگ روانی دشمن علیه ملت ایران

البرز – امام جمعه فردیس با اشاره به تشدید جنگ روانی دشمن علیه ملت ایران گفت: دشمنان چنین تبلیغ و القا می‌کنند که ناکارآمدی و فساد مسئولان دلیل مشکلات معیشتی مردم است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم حسینی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه فردیس اظهار کرد: آسان گیری درباره ازدواج و ازدواج آسان یک راه مهم کسب تقوی و پیشگیری از ارتکاب فحشاء و منکر است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ازدواج گران و پرهزینه است اما بیشتر از گرانی‌ها عادات و رسوم، سختگیری‌های بی‌جا باعث تأخیر در ازدواج و بالا رفتن سن ازدواج و کاهش نرخ زاد و ولد و پیری زودرس جمعیت ایران شده است.

امام جمعه فردیس بیان کرد: فساد و فحشاء وقتی عمومیت یافت، مشخص می‌شود ریشه فرهنگی و اجتماعی دارد، یکی از مهم‌ترین راه‌های گسترش عفاف و حجاب، افزایش ازدواج با آسان‌گیری و ازدواج بدون تجملات زائد است.

بصیرت سیاسی و موقعیت‌شناسی راه نجات در فتنه‌ها

وی با بیان اینکه هر کس موقعیت‌شناس نباشد، جریان‌ها او را می‌رباید و هلاک خواهد شد، تصریح کرد: یک نمونه واضح بی‌بصیرتی و موقعیت‌نشناسی، سیاه نمایی علیه نظام و انقلاب، القای ناکارآمدی و نابلدی مسئولان است که خواست صهیونیست‌ها است.

حسینی تصریح کرد: گیورا خاخام صهیونیستی در جلسه محرمانه با کارکنان بی بی سی، من و تو، ایران اینترنشنال و صدای آمریکا مطرح کرده است که شما کار مهمی دارید و برای اسرائیل خدمات مهمی انجام می‌دهید و آن این است که ایران را سیاه نشان دهید، کاری کنید که ایرانی‌ها از همه کس و همه چیز متنفر شوند، آنها را بمباران خبری کنید، هر لحظه و هر ساعت با خبرهای ناامید کننده و ترسناک مردم ایران را بترسانید و شکنجه روحی کنید، در ذهن آنها بگویید که تلویزیون ایران دروغگو است تا جذب اخبار شما شوند، شما نباید هیچ خبر مثبتی از ایران نشان دهید، مردم ایران مطالعه ندارند و حرف‌های شما را باور می‌کنند، دائماً باید خبر منفی بشنوند، تنها راه شکست رژیم جمهوری اسلامی، ناامید کردن مردم است.

وی با بیان اینکه هیچکس منکر مشکلات معیشتی و دوران سخت فشار و گرانی‌ها به مردم کشور نیست، گفت: یقیناً بخشی از علل و ریشه‌های آن در داخل کشور و مسئولین دارد که احیاناً ناکاربلد یا شاید فاسد باشند، اما آیا همه مسئله این است؟

امام جمعه فردیس ادامه داد: دشمنان چنین تبلیغ و القا می‌کنند اما این خلاف و نادرست است، گرانی‌ها هم ریشه داخلی دارد هم ریشه‌های خارجی، عوامل تأثیرگذار بر اقتصاد در خارج از کشور شامل تحریم ظالمانه استکبار جهانی حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد در نهاده‌های دامی، مواد اولیه برخی از کالاها و داروها، آثار و تبعات به جا مانده از بیماری کرونا که تمام دنیا را به شدت تحت تأثیر قرار داد و کمبود کالاهای اساسی متأثر از خشکسالی جهانی مخصوصاً در مواد غذایی، کشاورزی و غلات است.

وی اظهار کرد: کمبود کالا و رکود حاصل از جنگ اوکراین به ویژه در قیمت گندم و ذرت که تمام دنیا را تحت تأثیر قرار دادو برنامه ریزی و توطئه دشمن برای اختلال در بازار ارز، کالا و فشار بر معیشت مردم از دیگر عوامل تأثیرگذار بر اقتصاد در خارج از کشور است.

حسینی بیان کرد: عوامل تأثیر گذار داخل هم قابل انکار نیست که می‌توان به ساختار معیوب اقتصاد ایران، کم کاری و سیاست‌های غلط اقتصادی، جراحی اقتصادی و ضعف دولت در برنامه ریزی، هماهنگی، اجرا و نظارت اشاره کرد.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا