تشدید مشکلات اقتصادی با بازگشت محدودیت‌ها به کسب و کارهای اردبیل

  • 03 آبان 1399 - 7:54

اردبیل – استاندار اردبیل گفت: رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی موجب ایجاد محدودیت در کسب و کار می شود که در این صورت با مشکلات اقتصادی مواجه خواهیم شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اکبر بهنامجو در نشست با مدیران اتحادیه‌های اصناف مختلف استان اردبیل تصریح کرد: عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی باعث می‌شود، میزان مبتلایان به بیماری کرونا افزایش یافته و برای کنترل وضعیت مجبور به ایجاد محدودیت‌ها در برخی کسب و کارها خواهیم شد.

وی با بیان اینکه رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی موجب ایجاد محدودیت در کسب و کار می‌شود اظهار کرد: که در صورت ایجاد مجدد محدودیت در کسب و کار با مشکلات اقتصادی مواجه خواهیم شد که لازم است با رعایت موازین بهداشتی از رسیدن به این وضعیت پیشگیری کنیم.

بهنامجو با تاکید بر ارائه راهنمایی و تذکرات لازم به مردم توسط اصناف خاطرنشان کرد: همه ما موظف هستیم از هر گونه اقدام به تجمع و مراسم غیرضروری و بی توجهی به پروتکل‌های بهداشتی جلوگیری کرده و افزایش بیماران در استان را کنترل کنیم.

استاندار اردبیل حفظ حساسیت‌ها نسبت به رعایت بهداشت و فاصله اجتماعی همواره ضروری دانست و افزود: شیوع این بیماری جان تک تک انسان‌ها را به خطر می‌اندازد و تذکر دادن به همدیگر در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب گلایه نخواهد شد.

بهنامجو رعایت فاصله اجتماعی در مغازه‌ها، استفاده از کارت خوان در پرداخت‌ها، تذکر به مراجعان در خصوص استفاده از ماسک و ضدعفونی اماکن را از جمله ضرورت‌های فعالیت اصناف در این روزهای وضعیت قرمز کرونایی در استان برشمرد.

وی با اشاره به افزایش تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌ها به تعداد ۳۰۰ نفر تصریح کرد: در صورت افزایش بیماران با کمبود امکانات بخش مراقبت‌های ویژه و خستگی نیروهای در مانی در رسیدگی به بیماران مواجه می‌شویم.

استاندار اردبیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی را مربوط به تمامی صنوف دانست و گفت: در راستای توجه همگانی به پوشیدن ماسک و فرهنگ سازی در این زمینه برای تأمین نیازهای بهداشتی اقشار کم درآمد از ظرفیت‌های خیرین استفاده می‌شود.

بهنامجو با بیان اینکه در تولید ماسک در استان محدودیتی نداریم، افزود: واحدهای تولیدی ماسک در استان با ظرفیت‌های بالا و مازاد بر نیاز استان تولید می‌کنند و کمبودی در تولید ماسک وجود ندارد و دسترسی مردم به این وسیله بهداشتی به سهولت انجام می‌گیرد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0