تشدید وزش باد و رگبار باران در البرز

  • 12 مرداد 1400 - 20:31
تشدید وزش باد و رگبار باران در البرز

کرج – مدیرکل هواشناسی البرز گفت: رگبار پراکنده و رعد و برق، وزش باد و گرد و خاک، به ویژه در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی استان مورد انتظار است.

آرش بهارونداحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر به پیش‌بینی شرایط جوی استان البرز پرداخت و اظهار کرد: تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از تداوم و تشدید فعالیت سامانه تندری همراه با رشد ابرهای همرفتی و محلی در ساعات بعد از ظهر و شب به ویژه ارتفاعات در استان البرز است.

وی ادامه داد: به موجب آن رگبار پراکنده و رعد و برق، وزش باد و گرد و خاک، به ویژه در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی مورد انتظار است.

وی با بیان اینکه آسمان امروز البرز قسمتی ابری و در عصر در پاره‌ای نقاط رگبار و رعد و برق و وزش باد و گرد و خاک بوده و هوا در بعضی ساعات ناسالم برای گروه‌های حساس است، تصریح کرد: امروز بیشترین دمای هوا در این استان ۳۳ درجه سانتی‌گراد و کمترین دمای هوا ۱۹ درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۱۴ متر بر ثانیه است.

مدیرکل هواشناسی البرز تصریح کرد: بر اساس بررسی و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌های هواشناسی، فردا آسمان البرز صاف همراه با غبار محلی، باد و گرد و خاک و در عصر در ارتفاعات رگبار ساعتی و رعد و برق است و هوا نیز هوا در بعضی ساعات ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد بود.

وی به پیش‌بینی دمای هوای فردا پرداخت و متذکر شد: فردا بیشینه دما ۳۴ درجه سانتی‌گراد و کمینه دما ۱۹ درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۱۰ متر بر ثانیه است.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0