• امروز : پنج شنبه - ۷ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Thursday - 29 July - 2021

تشکیلات خودگردان فلسطین قرارداد دریافت واکسن‌های فاسد از اسرائیل را لغو کرد

  • 28 خرداد 1400 - 22:25


پس از آنکه مشخص شد واکسن‌هایی که رژیم صهیونیستی قصد دارد به فلسطینیان بدهد، در حال انقضا و فاسد بوده، تشیکلات خودگردان فلسطین قرارداد دریافت این واکسن‌ها را لغو کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تشکیلات خودگردان فلسطین تصمیم گرفته تا هیچگونه واکسنی را از رژیم صهیونیستی دریافت نکند.

این تصمیم تشیکلات خودگردان فلسطین پس از اتخاذ شد که مشخص گردید واکسن‌هایی که رژیم صهیونیستی قصد تحویل آن را به فلسطینیان دارد در حال انقضا و فاسد بوده است.

رسانه‌های صهیونیستی امروز (جمعه) گزارش دادند که کابینه جدید این رژیم قصد دارد واکسن‌های «کووید۱۹» خود را که نزدیک به فاسد شدن هستند، به تشکیلات خودگردان فلسطین بدهد.

بر اساس گزارش نشریه عبری‌زبان «واللانیوز»، تل‌آویو قصد داشت حدود ۱ تا ۱.۴ میلیون دُز واکسن‌های کرونای شرکت فایزر را که به‌زودی منقضی می‌شوند، برای تطهیر چهره خود به فلسطینی‌ها اهدا کند.

با این حال همین منابع اسرائیلی نوشتند که کابینه جدید اما شرط این اقدام را دریافت همین مقدار دوز واکسن جدید شرکت فایزر که قرار است در ماه سپتامبر و اکتبر به‌صورت ویژه برای فلسطینی‌ها اهدا شود، اعلام کرده است.

این در حالی است که رسانه‌ها پیشتر گزارش داده بودند که کابینه قبلی رژیم صهیونیستی به نخست‌وزیری «بنیامین نتانیاهو» حاضر هستند چند میلیون دُز واکسن کرونا را معدوم کنند ولی آنها را به فلسطینی‌ها ندهند.

امتناع رژیم صهیونیستی از ارائه واکسن کرونا به فلسطینی‌ها حتی صدای آمریکایی‌ها را نیز درآورده بود،‌ به‌گونه‌ای که «برنی سندرز» سناتور دموکرات در توئیتر خود نوشت: «بسیار ظالمانه است که [بنیامین] نتانیاهو از واکسن‌های انبار شده برای پاداش دادن به متحدان خارجی خود استفاده می‌کند، در حالی که بسیاری از فلسطینی‌ها در سرزمین‌های اشغالی همچنان منتظر [دریافت واکسن] هستند».

انتهای پیام/.


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code