تاریخ : پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ 15 ذو القعدة 1442 Thursday, 24 June , 2021

تشکیل پرونده برای مدیران رشوه بگیر بانکی گلستان

  • 28 اردیبهشت 1400 - 16:20

گرگان- رئیس کل دادگستری گلستان از رسیدگی به سه پرونده مربوط به تخلفات بانکی در دادسرای مرکز استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، هادی هاشمیان بعدازظهر سه شنبه در خصوص تخلفات بانکی در گلستان، اظهارکرد: سه پرونده تخلف بانکی دو بانک استان در داداسرای گرگان تشکیل شد.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: در یکی از این پرونده ها یکی از کارمندان بانک با سوءاستفاده از موقعیت شغلی از حساب سپرده مشتریان برداشت و به حساب خود واریز می کرد که تاکنون تحقیقات، حاکی از برداشت سه میلیارد تومان است و با ادامه رسیدگی ها احتمال افزایش این مبلغ وجود دارد.

هاشمیان ادامه داد: پرونده یکی از مدیران ارشد بانک در استان هم که در قبال پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و اشخاص، حداقل ۳۰ عدد سکه بهار آزادی و چندین هزار دلار و یک آپارتمان به عنوان رشوه گرفته بود، در حال رسیدگی است.

وی گفت: در پرونده مربوط به بانک دیگر استان هم یکی از مدیران این بانک با سوء استفاده از موقعیت شغلی و همکاری با چند تن دیگر با وعده پرداخت تسهیلات پنج میلیون تومانی بلاعوض به کشاورزان، پرونده های صوری پرداخت تسهیلات ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومانی به نام این کشاورزان تشکیل می دادند و پس از واریز وام، بیشتر آن را به نفع خود برداشت می کردند.

رئیس کل دادگستری گلستان بیان کرد: تحقیقات در این پرونده فعلاً حاکی از ۱.۵ میلیارد تومان سوء استفاده که با تکمیل تحقیقات احتمال افزایش این رقم وجود دارد.

وی گفت: این پرونده ها فعلاً سه متهم دارد که همه ممنوع الخروج هستند و تحقیقات برای شناسایی واسطه ها و دیگر افراد مرتبط با این تخلفات، ادامه دارد.

طبق گفته هاشمیان تخلفات این افراد با بررسی های سازمان بازرسی استان کشف شده و در دادسرای استان در حال رسیدگی است.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها