سیاسی

تشکیل کارگروه ویژه برای شناسایی ساختمان‌های پرخطر در کشور/ تیم حقیقت‌یاب تا حصول نتیجه نهایی به فعالیت خود ادامه دهد

معاون اول رئیس‌جمهور:

تشکیل کارگروه ویژه برای شناسایی ساختمانهای پرخطر در کشور/ تیم حقیقت یاب تا حصول نتیجه نهایی و بررسی ابعاد مختلف حادثه آبادان بدون هیچ اغماض به فعالیت خود ادامه دهد
معاون اول رییس جمهور با اشاره به دستورات و پیگیری های شبانه روزی مقام معظم رهبری و رییس جمهور از زمان وقوع حادثه برای نجات مصدومان و همچنین پایان عملیات آواربرداری حادثه متروپل آبادان، افزود: دولت و همه دستگاه های خدمت رسان با تمام توان و امکانات برای کمک به حادثه دیدگان و خانواده های داغدار به میدان آمده اند.


به گزارش ایلنا، محمد مخبر ظهر امروز و پس از بازدید میدانی از محل حادثه ریزش ساختمان متروپل در آبادان در جلسه مرکز فرماندهی عملیات بحران حادثه که با حضور وزیر کشور، استاندار خوزستان، رئیس جمعیت هلال احمر و مسئولان مربوطه برگزار شد، ضمن قدردانی از همه دستگاه‌های خدمت‌رسان، امدادگران، آتش‌نشانی و نیروهای مردمی گفت: باید همه دستگاه‌ها با تمام توان و بسیج همه نیروها و امکانات و تجهیزات عملیات آواربرداری این حادثه دلخراش را تسریع بخشند.

وی با بیان اینکه طبق گزارش‌ها و بازدید میدانی هیچگونه کمبود تجهیزات وجود ندارد و دولت آمادگی دارد در صورت نیاز بیشتر سایر ظرفیت‌های خود و سایر دستگاه‌های کشور را بکار گیرد، اظهار داشت: همکاری و حضور به موقع در راستای کمک به آسیب‌دیدگان حوادث طبیعی و موضوعات اینچنینی به یک رویکرد در دولت و کشور تبدیل شده و البته اولویت ما همواره تلاش برای پیشگیری از این وقایع تلخ است.

معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه با تمام مقصران این حادثه و بخش‌هایی که در انجام امور نظارتی و صدور مجوزهای ساخت و ساز این مجموعه اهمال یا خطا کرده‌اند، برخورد شدید خواهد شد، تصریح کرد: با تشکیل یک کارگروه کارشناسی در دولت و دستگاه‌های مربوطه دستورالعملی برای نظارت و شناسایی ساختمان‌های پر خطر در کشور به منظور تخلیه سریع یا ایمن‌سازی آنها و تهیه و تدوین می‌شود.

مخبر از ساکنان و اصناف همجوار با ساختمان متروپل خواست که نگرانی از بابت ضررهای مالی این حادثه نداشته باشند و همکاری لازم‌ را با دستگاهای امدادی و خدماتی انجام دهند تا عملیات جست و جو، آواربرداری و خاکبرداری از این منطقه با دقت به پایان برسد.

وی از وزیر کشور خواست تا تیم حقیقت‌یاب تا حصول نتیجه نهایی و بررسی ابعاد مختلف این پرونده بدون هیچگونه اغماض به فعالیت خود ادامه دهد.

معاون اول رئیس‌جمهور ضمن تسلیت مجدد به خانواده‌های جانباختگان حادثه ریزش ساختمان متروپل در آبادان خاطرنشان کرد که دولت در کنار این عزیزان است و برای رسیدگی به تمام ابعاد پرونده خاطیان و مقصران این حادثه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

مخبر در ابتدای سخنان خود با اشاره به حس ولایت‌مداری و عشق خالصانه و عمیق مردم استان خوزستان به ویژه خرمشهر و آبادان به ائمه اطهار (ع) ابراز داشت: مردم این خطه در هشت سال دفاع مقدس دفاع جانانه‌ای از کشور و انقلاب داشتند و ما هم وظیفه داریم تا آخرین لحظه در کنار مردم خونگرم این منطقه برای کاهش آلام و دردهای آنان پس از این حادثه دلخراش و رسیدگی به پرونده مقصران حضور داشته باشیم.


انتهای پیام/

منبع خبرگزاری ایلنا

دکمه بازگشت به بالا